Sinema Haberleri

Star Wars 7 Hakkında Şu Ana Kadar Neler Biliyoruz?

star-wars-7-banner

Star Wars‘un yeni filmiyle ilgili çok iddia ortaya atıldı, pek azı doğrulandı. Şu ana dek kesinleşen bilgileri, en kapsamlı şekilde paylaşıyoruz.

George Lucas’ın ısıtıp ısıtıp önümüze sürdüğü Star Wars’lardan biraz, ama çok az bıkkınlık gelmişti. Bu yüzden geçtiğimiz yıl yeni bir Star Wars üçlemesine başlandığı haberleri sinema gündemine bomba gibi düşmüştü. Her ne kadar bu film Disney prodüksiyonuyla ve J.J. Abrams yönetiminde çekiliyor olsa da, yine de filmi heyecanla beklemek için çok sebep var. Ayrıca genel olarak Star Wars gerçeklerini merak ediyorsanız buraya da mutlaka bakın.

İlgili Makaleler

Her gün filmle ilgili yeni bir bilgi, hatta bazı günlerde 2-3 bilgi ortaya çıkıyor. Peki şu ana kadar neler açıklandı? Yeni filmde bizi nasıl bir hikaye bekliyor? Hangi oyuncularla anlaşıldı? Kötü adamı kim oynayacak? En önemlisi de eski ekipten hangi karakterleri göreceğiz? İşte tüm bu soruların cevabını veren, şu ana kadar hazırlanmış en kapsamlı liste.

1. Yönetmen hâlâ J.J. Abrams. O konuda değişen bir şey yok ne yazık ki.

j-j-abrams

2. Türkiye’de Amerika’yla ve pek çok dünya ülkesiyle aynı gün, 18 Aralık 2015’te gösterime girecek.

3. 26 Eylül 2013’te yapılan bir açıklamaya göre bir kısmı IMAX’le çekilecek. IMAX kameraları kullanılarak çekilen ilk film, ama daha önceden IMAX salonlarında gösterilen filmler olmuştu.

count-dooku

4. IMDB’ye göre Saoirse Ronan da bir rol için okuma yaptı. Ancak kabul edildi mi, edilmedi mi, hangi karakter için düşünülüyordu, belli değil.

saoirse-ronan

5. X-Wing Fighter böyle görünecek.

star-wars-episode-7-gemi-banner

6. 3 Haziran’da internete düşen bir görsele göre, Milennium Falcon (ya da en azından bir kısmı) böyle görünecek.

EXCLUSIVE Production work is underway on the set of the most eagerly anticipated Hollywood blockbuster for years; Star Wars Episode VII.

7. Filmin konusu ne?

Konu tam olarak bilinmemekle beraber, Star Wars’un 6. bölümü olan Return of the Jedi filmindeki Endor Savaşı’nın 30 yıl sonrasında geçeceği kesinleşti. İsabet olmuş; 6. filmin yayınlanmasının üstünden 30 yıl geçti ve tüm oyuncular da 30 küsur yıl yaşlandı zaten. Çok mantıklı bazı söylentilere göre, Abrams da bu filmin Luke, Leia ve Han’ı konu almasını istiyor. İlk açıklanan oyuncular arasında bu 3 karakterin isimlerinin geçmesi de bunu kanıtlayan cinsten.

8. 22 Temmuz’da çıkan habere göre, Game of Thrones dizisinden tanıdığımız Gwendoline Christie de filmin oyuncuları arasına katıldı. Christie, Jedi Luke Skywalker’ı bulmaya çalışan Daisy Ridley ve John Boyega’nın karakterlerinin peşine düşen bir İmparatorluk memurunu canlandıracak.

gwendoline-christie

9. Filmdeki ana karakterler kimler olacak?

Filmle ilgili ilk açıklamalar yapıldığından beri, herkes bu filmin “Luke Skywalker’ın dönüşü” tadında bir hikayeyi konu alacağını düşünüyor. Bu hemen hemen doğru. Mark Hamill’in yine Luke’u oynayacağı ve Abrams’ın da favori karakterlerinden biri olduğu düşünülürse, filmde Luke’a bolca yer verileceğini düşünebiliriz. Ancak hikayede nasıl bir rolü olacak, Jedi mıdır Sith midir, misal çoluk çocuğa karışmış mıdır, bunlar belirsiz. Bununla beraber, yine 3 kişiden oluşan genç yoldaşlar ve onlara yol gösteren Leia, Han ve Luke’un filmin eksenini oluşturacağını söyleyebiliriz. (Dua edelim de yukardaki gibi bir casting çıkmasın karşımıza…)

10. R2-D2 ve C-3PO da filmde var.

r2-d2-c-3po-gif

11. Yeni model Stormtrooper’lar böyle görünecek.

stormtrooper-episode-7

12. Filmde herkesi uğraştıran kötü adam kim olacak?

Indie Revolver internet sitesi, filmdeki kötü adamla ilgili yukarıdaki görseli sızdırdı. Bu karakterin Sith’ler için çalışan, bir nevi engizisyoncu olacağı söyleniyor. Sith olmasından sebep kırmızı bir ışın kılıcı taşıyan bu karakterin, aynı renkte gözleri olduğu da yukardaki fotoğrafta görülebiliyor. Yüzünün ilginç görüntüsünden anladığımız kadarıyla, bu karakterin tıpkı Darth Vader gibi robotumsu bazı eklentileri var, ancak Vader gibi maskesi yok. Darth Vader’a hayranlık duyan karakter, hüzünlü hüzünlü Vader’ın maskesine bakarken görülebiliyor.

sith-star-wars

Kötü adamı ise Girls dizisinden tanıdığımız, sapık ama özünde iyi bir insanı canlandıran Adam Driver oynayacak.

13. Orijinal ekipte yer alan ve bu filmde de oynayacağı kesinleşenler: Harrison Ford (Han Solo), Carrie Fisher (Leia), Mark Hamill (Luke Skywalker), Peter Mayhew (Chewbecca)

14. Darth Vader bu filmde var mı?

Darth_vader_no

Yok. Spoiler vermek gibi olmasın, serinin 6. Filmi olan The Return of The Jedi’da Darth Vader güçle bir bütün olmuş, sizin anlayacağınız Hakk’ın rahmetine kavuşmuştu. Bu film, o olaydan 30 yıl sonrasında geçiyor. Öte yandan, filmde bazı geri dönüşlerin yaşanacağı, Prenses Leia’nın devrim liderliğine yükselişi ile Darth Vader’ın Sith’likte yükselişi hakkında bazı sahneler olabileceği söyleniyor. Son dakika gelişmelerini heyecanla bekliyoruz…

15. George Lucas filme nasıl dahil oluyor?

George-Lucas-Disney

Bloomberg Businessweek dergisine içler acısı bir röportaj veren Lucas, “Ben hikayenin yazıldığı toplantılara katılıyorum. ‘bunu yapabilirsiniz’, ‘bunu yapmasanız daha iyi, o karakterin böyle bir gücü yok’ gibisinden görüşlerimi belirtiyorum” demişti. George Lucas yalnızca hikaye yazımına danışmanlık ettiğine göre, ipler yönetmen JJ Abrams’ın elinde galiba.

Yazan: Eda Utku

Kaynak: Radikal

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Milla Jovovich, Resident Evil: The Final Chapter Çekimlerinden İlk Fotoğrafları Paylaştı

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Hikaye zaten belli, demedi demeyin okuyun ve bekleyip görün.
    Luke’un 6. filmin sonundan sonra yeni bir Jedi temple kurmasını bu süreçte sevgilisi ile yaşadığı problemleri, Jedi templeda geçen olayları ve Luke’un karanlık tarafa geçip geri dönüşünü izleyeceğiz.

    Ayrıca herkes J.J Abrams’tan şikayetçi fakat sizi ters köşe yapacak kadar iyi ve yeni teknolojilere olan merakıyla bilinen bir yönetmen.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.