Sinema Haberleri

Stan Lee’nin Marvel Filmlerindeki Foyası Ortaya Çıktı!

Bugüne kadar Stan Lee’nin kısa süreliğine gözüktüğü Marvel filmi sahneleriyle ilgili görünenden daha fazlası olduğunu düşünüyorsanız, doğru yerdesiniz!

Marvel Studios başkanı Kevin Fiege, büyük usta Stan Lee’nin The Avengers, Guardians of the Galaxy 2 ve Agents of S.H.I.E.L.D. yapımlarında kısa süreliğine gözüktüğü sahnelerin hepsinin bağlantılı olduğunu kabul etti. Çünkü tam olarak kabul edilmese de Stan Lee’nin aslında Gözcü Uatu olduğu ve dünya işlerine doğrudan karışmamak için kendisini kısa süreliğine gösterdiği düşünülüyor! Ve bu teori o kadar popüler bir hâle geldi ki…

BURADAN SONRASI GUARDIANS OF THE GALAXY VOL. 2 FİLMİNİN AFTER-CREDITS SAHNELERİYLE İLGİLİ SPOILER İÇERMEKTEDİR

Filmi izlediyseniz muhakkak sonuna kadar beklemişsinizdir. Film bittikten sonra –ve film sırasında bir tane ekstra olmak üzere- tam beş adet ek sahnemiz mevcuttu. Bunlardan ikisi, astronot kıyafetiyle bir grup uzun boylu kel kafalı uzaylının arasında mahsur kalmış gibi gözüken Stan Lee’yi gösteriyordu. Bu uzun boylu kel kafalı uzaylılar, aslında teknolojik açıdan oldukça gelişmiş ve kendilerine Watchers (Gözcüler) adını veren ve tek amaçları içinde yaşam barındıran galaksileri uzaktan izlemek olan bir halk aslında. Yukarıda bahsi geçen Uatu ise bizim dünyamızı izlemekle görevlendirilmiş bir Gözcü’dür ve ilk olarak 1963 yılında, büyük üstatlar Stan Lee ve Jack Kirby tarafından The Fantastic Four için yaratılmış bir karakterdi. Kendisini ilk olarak gezegen yiyicisi Galactus’un gelişini haber verdiğinde görmüştük. Bundan sonra da günümüze kadar 50 yılı aşkın bir süredir Uatu karakteri pek çok kahramanımızın serisinde boy göstermiştir.

Kevin Fiege yaptığı açıklamada, “Evet, bu teoriyi o kadar çok duyduk ki Guardians of the Galaxy 2 filminde böyle bir sahneyi çekmenin eğlenceli olabileceğini düşündük. Tabii ki Stan Lee herhangi bir filmden ya da yapay bir yapımdan öte, gerçekten var olan bir efsane. Yani, film sırasında onu kozmik bir çukurda oturup Gözcüler’le konuşurken çekmek gerçekten eğlenceliydi,” dedi.

Açıklamanın devamında “Bu fikir James’den –filmin yönetmeni-  çıktı ve o sahneyi çektik ve o kadar çok sevdik ki benzer bir sahne daha çektik,” diye belirtti.

Dahası da var, eğer sahneleri izlediyseniz, sonuncusunda Stan Lee, diğer filmlerde gözüktüğü sahnelerden bahsedip duruyor ve Gözcüler sonunda sıkılıp kaçıyorlar. Bu da bize uzun zamandır merak ettiğimiz ve umut ettiğimiz bir şeyi gösteriyor; Marvel temelli filmlerin tarihinde ilk kez farklı yapımcıların filmleri 1 dakikadan kısa süreliğine olsa da tek çatı altında toplandı. Çünkü bildiğiniz üzere Stan Lee hem Marvel Studios, hem Sony hem de Fox yapımlarında boy göstermişti.

Bu teorilerin kesinliği için elbette yeni filmleri beklememiz gerekecek. Bakalım büyük üstat bizim için ne gibi sürprizler hazırlıyor, göreceğiz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Yeni IT Filminden İlk Görüntüler Ortaya Çıktı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.