Sinema Haberleri

Spider-Man: No Way Home Senaryosu Sızdırıldı!

Yeni Spider-Man filmi No Way Home çekimleri büyük bir gizlilikle devam ediyor. Birçok eski oyuncunun ismini duyduk; çoklu-evrenlerde geçeceğini duyduk. Fakat filmin detaylarına dair büyük gizem perdesi bir türlü aralanmadı.

Tamam, bir film çıkmadan önce içeriğini en ince detayına kadar öğrenme fikrini ben de beğenmiyorum. Ancak Marvel Studios, yeni Spider-Man filmi için çok dikkatli davranıyor. Tom Holland, daha önce yer aldığı MCU filmlerinde büyük sürprizleri ağzından kaçırdığı için Marvel Studios büyük sıkıntılar yaşamıştı. Hatta Tom Holland’a, No Way Home filmi için farklı bir senaryo verildiği ve çekim günleri de metinlerin değiştirildiği ortaya çıkmıştı.

Eski Spider-Manler Tobey Maguire ve Andrew Garfield gibi isimlerin yanı sıra Electro‘yu canlandırmış olan Jamie Foxx ve Dr. Octopus rolündeki Alfred Molina’nın da filmde yer alacağı söylenmişti. Hatta Emma Stone‘un Gwen rolüyle karşımıza çıkacağı sızdırılmıştı. Ancak bu bilgiler hem oyuncular, hem de stüdyo tarafından yalanlanmıştı. Beklentiler yükselince, izleyiciyi çok fazla heyecanlandırmamak için mi böyle bir önlem aldılar; yoksa filmin sürprizi kaçmasın diye mi uğraşıyorlar, bilemiyoruz.

Yeni çıkan bir haber Spider-Man: No Way Home senaryosunun sızdırıldığını öne sürdü. We Got This Covered (Ki kendileri sık sık sağlam kaynaklardan film-dizi senaryoları sızdırıyorlar), yeni yayınladığı haberde No Way Home filminin senaryosuna ulaştığını açıkladı. Şimdi burada uyarmakta da fayda var. Bu sızıntının gerçeklik payını göz önünde bulundurarak, haberimize devam etmek istemeyebilirsiniz. Sürpriz kaçıran unsuruna maruz kalmamak adına, buradan sonrasında devam etmemenizi öneriyorum.

Spider-Man: No Way Home Senaryosu

Sızıntı doğruysa, sevgili Peter Parkerımız, çoklu-evrenlerde geçecek bir maceraya çıkacak. Filmin ismi de zaten No Way Home – Evden Uzakta da buradan geliyor. İkinci film olan Far From Home sonunda, Spider-Man’in gerçek kimliği ortaya çıkmıştı, hatırlarsanız. İşte Peter Parker da, Iron Man’den sonra en güvendiği süper kahraman olan Doctor Strange’ten yardım ister. Çünkü kendisinin peşine düşen birçok farklı süper kötü vardır.

Doctor Strange, Peter Parker’ı meşhur Sanctum Sanctorum‘da misafir etmeye karar verir. En azından olayın detayları çözülene kadar onu korumaya alır. Sonuçta Doctor Strange’in mekanına öyle herkes elini kolunu sallayarak giremez. Peter, buradaki misafirliği sırasında çoklu-evrenlere açılan bir kapı bulur ve süper kötülerin tutulduğu bir hapishane keşfeder. Burada Willem Dafoe‘nun canlandırdığı Green Goblin ile karşılaşır. Green Goblin, zihin oyunlarına girerek ve manipülasyon yeteneklerini konuşturarak Peter’ı kandırır ve kendisini serbest bıraktırır.

Çoklu-evrenler hakkında bilgiye erişmiş olan Green Goblin, Spider-Man’i ortadan kaldırmak için süper kötülerden oluşan Sinister Six ekibini toplamaya karar verir. Burada daha önceden duyduğumuz isimler olan Electro ve Dr. Octopus ekibe hemen dahil olur. Belalı Altılı ekibine katılacak üç diğer süper kötünün de katılmasıyla birlikte, bizim bildiğimiz Peter ve diğer evrenlerdeki Peterlar bir araya gelerek, Doctor Strange’in yardımıyla bir savaşa girişirler.

Bu senaryonun sızdırıldığını hatırlatalım. Bazen film stüdyoları, büyük bütçeli ve büyük beklentiye sahip filmlerde, izleyiciye yanlış yönlendirme yapmak için yanlış senaryoları bilerek sızdırabiliyorlar. Bu da onlardan biri olabilir. Öte yandan We Got This Covered sitesi, genelde doğru ya da doğruya çok yakın sızıntılara ulaşmasıyla biliniyor.

Yani uzun lafın kısası, bu senaryoya inanıp inanmamak tamamen sizin elinizde. Ya da en güzeli 17 Aralık 2021 tarihini bekleyip vizyonda Spider-Man’in çıkacağı yeni maceraya ortak olup göreceğiz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Assassin's Creed Filminden Yeni Afiş Yayınlandı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.