Sinema Haberleri

Shrek 5 Geliştiriliyor, Hem de Orijinal Kadrosuyla!

2010 yapımı Shrek Forever After filminden bu yana sessizliğe gönülen Shrek serisinin 5. filmi sonunda geliştiriliyor.

Shrek‘in beyazperdeye orijinal kadrosuyla döneceği haber, Super Mario Bros. Movie için Variety‘ye konuşan Illumination CEO’su Chris Meledrandri‘den geldi. Sohbet bugün vizyona giren Mario filmi üzerine odaklansa da, kısa süre sonra konuşma çok sevilen Shrek serisine döndü.

Shrek filmlerinde Dreamworks yaratıcı ortağı olan Meledrandri, olası bir Shrek 5 filmi hakkında soru sorulduğunda, “Oyuncu kadrosunun geri gelmesini bekliyoruz. Görüşmeler başladı ve aldığımız her reaksiyon, oyuncularda geri dönmek için muazzam bir coşku olduğu yönünde.” yanıtını verdi.

İlgili Makaleler

Chris Meledrandri‘nin söz ettiği oyuncu kadrosu; Mike Myers, Cameron Diaz, Eddie Murphy ve diğerlerinden oluşuyor.

En son Puss in Boots: The Last Wish (Çizmeli Kedi: Son Dilek) filminin başarısı göz önüne alındığında, yeni bir Shrek filmi için mükemmel bir zaman olabilir. İlk kez Shrek serisinde tanıştığımız kedinin maceralarını takip eden film, gişede yaklaşık 500 milyon dolar hasılat yaptı.

Son dönemde hayranlar, Shrek 5 olmasa da özellikle çok sevilen Eşek‘e adanmış bir yan film için çağrıda bulunmuştu. Bu, Eşek‘i seslendiren Eddie Murphy‘nin de desteklediği bir şey. Hatta Murphy, Etalk‘a verdiği röportajda, “Çizmeli Kedi filmleri yaptılar. Bir Eşek filmi yapmaları gerekirdi diye düşünüyordum. Eşek, Çizmeli Kedi’den daha komiktir. Demek istediğim, Çizmeli Kedi’yi seviyorum ama o Eşek kadar komik değil.” demişti.

Meledandri, Murphy‘nin bu yorumunu okuduğunda heyecanlandığını söyledi ve ekledi: “Bu, Eddy Murphy’nin, DreamWorks’teki sanatçılarla birlikte gerçekten harika bir şekilde çalıştığı ve yarattığı bir role duyduğu güçlü coşkunun kanıtı. Bu yorumu çok heyecan verici buldum.”

Eşek ile ilgili bir proje düşünülür mü, bilmiyoruz. Shrek 5 ile ilgili bilgi yeni geldiği için de yapımla ilgili daha fazla ayrıntı yok ancak, çalışmalara başlandığını bilmek bile güzel. Siz ne dersiniz?

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.