Sinema Haberleri

Ridley Scott’ın Terk Ettiği Merlin Filmi Yeni Yönetmenini Buldu

Disney, büyücü Merlin’in gençliğini anlatan bir film çekmek için kolları sıvamıştı. Fakat Merlin filmi için yönetmenlik yapmayı kabul eden Ridley Scott, zamanı olmadığı için projeyi terk etmişti. Onun yerini Michael Matthews aldı.

Disney, T. A. Barron’ın Merlin serisini bir filme uyarlamaya niyetli olduğunu ta 2015’te açıklamıştı. Ardından 2018’de Ridley Scott ile anlaşarak filmin yönetmenliğini ona emanet etmişlerdi. Ridley Scott da kendisine güçlü isimlerden bir kadro oluşturmuştu. Fakat filmin çekimleri başlamadan hemen önce zaman sıkıntısı yaşayan yönetmen projeyi terk etti. Şimdi Merlin filmi Scott’ın yerini Disney’in Nautilus dizisini de yönetecek olan Michael Matthews ile doldurdu. Matthews, Merlin filmi hazırlıklarına Scott’ın bir araya getirdiği kadro ile devam edecek.

Film T. A. Barron’ın Merlin serisini baz alacak. Romanları senaryolaştıracak olan isim ise Philippa Boyens. Boyens, daha önce Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit üçlemelerinin senaryosunu yazmıştı. Aynı zamanda King Kong ve Mortal Engines de yine onun elinden çıkmıştı. Chris Weitz de senaryoya katkı sağlayacak. Weitz, Rogue One: A Star Wars Story, The Golden Compass ve Robert Zemeckis’in Pinocchio filmlerinde de senaristlik yapan güçlü bir kalem.

İlginizi Çekebilir  Avatar Filmleri İçin Yeni Vizyon Tarihleri Verildi

Dizinin yapımcıları arasında Gil Netter var. Netter’ın en ünlü filmi de yine bir Kral Arthur hikayesi. 1995 yılında çıkan First Knight filminde Kral Arthur’u Sean Connery, Lancelot’u Richard Gere ve Guinevere’i de Julia Ormond canlandırmıştı.

Yönetmen kadroya yeni bir isim eklediyse de bunu henüz duyurmadı. Fakat romanların yazarı Barron kendi sitesinde film için toplantı yapmaya devam ettiklerini ve yeni birçok gelişme olduğunu yazdı. Geçtiğimiz yıllarda film projesi pek ilerlemedi. Ancak Parodi Yayınları boş durmadı. T. A. Barron‘ın yedi kitaplık Merlin serisini Türkçeye çevirdiler. Filmi merak ediyorsanız beklerken romanlara bir göz atabilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.