Sinema Haberleri

Ridley Scott, Blade Runner 2 ve Muhtemel Devam Filmleri Hakkında Konuştu

ridley-scott-banner

Yahoo, geçtiğimiz günlerde başarılı yönetmen Ridley Scott ile dün vizyona giren Marslı filmi hakkında bir röportaj yapmış, bu röportajda sadece Marslı’dan bahsetmekle kalmamış, yönetmene heyecan uyandıran diğer projeleri Blade Runner 2 ve Prometheus hakkında sorular sormayı da ihmal etmemiş.

Denis Villeneuve‘un Blade Runner 2’sinde söz alıp almayacağı sorulduğunda, yönetmen şu şekilde cevap veriyor: “Ah evet, tabii ki. Cidden, her şeyde son söz her zaman benimdir. Bunun sebebi biraz da kullanıcı dostu olduğum için. Birilerine belli miktarda bir para verip istediğini yapabileceğini söylediğinizde, önüne bir sınır çekemezsiniz. Eğer ben bir yatırımcı olsaydım ve yönetmen olarak bana böyle davransaydınız, bileklerinizi kırardım. O yüzden şu kendi yorumunuzu katma işinden vazgeçin. Size projeyi hayata geçirmeniz için para verenlere ve sizi kabul eden stüdyolara karşı saygılı olun.”

Halihazırda Prometheus’un devamı üzerinde çalışan Scott, Blade Runner’a devam etmesinin söz konusu olup olmadığı sorusunu ise ilginç bir şekilde yanıtlıyor: “Bakın, herkes bunu yapıyor. O yüzden, neden olmasın ki? Fransızların bir sözü vardır, yaşamak için çalış derler. Ben çalışmak için yaşıyorum. Aşık olduğum bir meslek bulabildiğim için çok şanslıyım. Tüm çocuklarım da aynı şeyi yapıyorlar. Bunun bir kısmı deneme işi, ama bir yandan da profesyonel spor yapmak gibi. Öyle bir rekabet var ki, topu sektirmeyi bir saniye bile bırakamazsınız. Dinlemezsiniz.”

ridley-scott-prometheus

Açıkçası sırf çalışmış olmak için ve diğerleri de yapıyor diye devam filmleri yapmak pek de geçerli bir sebep gibi gözükmüyor. Sanıyorum ki hayranları “Neden olmasın?” gibi bir cevaptan ziyade “Harika bir hikayemiz ve o dünyayı ziyaret etmek için çok iyi nedenlerimiz var.” gibi bir cevap daha mutlu ederdi.

En azından ünlü yönetmen Ryan Gosling hakkında biraz ipucu vermeyi ihmal etmiyor:

– Bir röportajınızda Replicant olacağını söylemiştiniz.
– Tabii ki Replicant olacak! Eninde sonunda bunu itiraf etmesi gerek.

– Tamam ama Replicantlar dört yılın sonunda ölmüyor mu?
– Bunu size söylemeyeceğim. Hikayeyi görmeniz gerek. Parçalar o zaman yerine oturacak.

– Ve sonrasında projeyi Ryan Gosling’e devredeceksiniz?
– Evet, evet.

Prometheus 2, resmi ismiyle Alien: Paradise Lost, çekimleri Şubat 2016’da, Blade Runner 2 çekimleri de bundan birkaç ay sonra başlayacak.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.