Sinema Haberleri

Prophet Çizgi Romanları Başrolünde Jake Gyllenhaal ile Film Oluyor

Almanların İkinci Dünya Savaşı için yarattıkları süper asker John Prophet gözlerini 1965 yılında açıyor. Alternatif anti-kahraman Alman Kaptan Amerika hikayesinin ana karakteri olan Prophet’i Jake Gyllenhaal canlandıracak.

Prophet aslında bir alternatif Kaptan Amerika hikayesi. Karakterin yaratıcısı “Kaptan Amerika serumunu Almanlar kullansaydı ortaya nasıl bir anti kahraman çıkabilirdi?” sorusuna bir cevap veriyor bu hikayeyle. Prophet’in nasıl süper kahraman olduğunun hikayesi ise şu şekilde.

Zamanda yolculuk yapabilen ve Almanlar için çalışan Dr. Horatio Wells insanüstü güçlere sahip süper askerler yaratabilen bir serum yapmaya çalışıyor. Serumunu mükemmelleştirmek için deneklere ihtiyacı var. Evsiz bir adam olan John, ailesinin refaha kavuşması sözü karşılığında Almanların deneği olmayı kabul ediyor. Fakat serum Kaptan Amerika için kullandıkları serum gibi insan üstü yetenekler bahşetmekle kalmıyor. Serum denekte benliğini unutturacak bir öfke ve öldürme arzusu da yaratıyor. Zira Almanların böyle askerlere ihtiyacı var. Wells, Almanların emirlerine karşı gelmeyi seçerek serumu değiştiriyor. Artık serum önceden planlandığı gibi öfke ve öldürme arzusu tetiklemiyor. Aksine, denekte Tanrı inancı tetikliyor. Wells, John’u serumla süper askere çevirdikten sonra bedenini Alman’lardan korumak için komaya sokuyor. John’u yıllar sonra gelecekte uyandırmak ve Alman’ları durdurmak için yanına almayı hedefliyor.

İlginizi Çekebilir  Spider-Man 2 Filminin Resmi İsmi Açıklandı
Jake Gyllenhaal

John savaştan ve deneyden 20 yıl sonra, 1965’te bilinci açıldığında kendisini yabancı bir dünyada buluyor. Youngblood adlı süper kahraman grubu tarafından bedeni keşfedilmiş ve hayata döndürülmüş. Bu Wells’in planladığı tarihten çok daha erken. John kaybettiği zamanda dünyada nelerin değiştiğini anlamaya çalışıyor. Kızının kendisinden nefret ettiğini öğreniyor, kendi peşinde de kanını alıp incelemek isteyen KGB ajanları olduğunu haber alıyor. Görünüşe göre KGB ajanları bir süredir Wells’in serumunun peşinde John’u arıyorlarmış. John Alman’ların savaşta neler yaptığını öğrendikçe hem geçmiş yıllarda dünyada yaşanan vahşet karşısında dehşete düşüyor, hem de kendisine verilen bu büyük gücün sorumluluğunu yerine getirmeye çalışıyor.

Film uyarlamasının yönetmenlik koltuğunda Kaptan Amerika’ya yabancı olmayan bir isim oturuyor. Sam Hargrave yönetmenlik kariyerine başlamadan önce Marvel’ın Kaptan Amerika filmlerinde dublörlük yapmıştı. Dublörlükten alternatif Kaptan Amerika filminde yönetmen olmaya dönüşen eğlenceli bir geçmişi var Hargrave’in. Marc Guggenheim da filmin senaristliğini yapacak.

Rob Liefeld

Prophet Yaratıcısı Rob Liefeld, Gyllenhaal Seçiminden Çok Memnun

Prophet çizgi romanları Image Comics tarafından yayınlanmıştı. Serinin yaratıcısı Deadpool karakterinin asıl yaratıcılarından Rob Liefeld. Liefeld de filmin senaryosunu hazırlayan Guggenheim ile birlikte çalışacak. Hatta çalışmaya şimdiden başlamışlar ve Liefeld senaryo bazında işlerin yolunda gittiğini söylüyor. Jake Gyllenhaal’ın John’u canlandırmasından ise hayli memnun kalmış.

Jake Gyllenhaal birçok mükemmel film yaptı. Kendisi hem bir sanatçı hem de bir bukalemun. Geçtiğimiz haftasonu The Guilty filmini izledik mesela. İki oğlum Nightcrawler ve Prisoners filmlerinden dolayı zaten Jake Gyllenhaal hayranı. Hatta geçtiğimiz gün kızıma “Benimle The Day After Tomorrow izlemelisin çünkü filmde Jake Gyllenhaal da oynuyor” bile dedim. O kadar muhteşem işler yapıyor ki Prophet’te harika olacağını biliyorum.

Rob Liefeld

Jake Gyllenhaal önce Snow Blind çizgi romanlarının film uyarlamasında yer almayı kabul etti. Ardından Walking Dead ve Invincible‘ın başarılı yazarı Robert Kirkman‘ın Oblivion Song uyarlamasında karizmatik başrol karakteri kaptı. Şimdi de Rob Liefeld’ın Prophet’ini canlandırmaya geliyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Hayao ve Goro Miyazaki İki Yeni Film Üzerinde Çalışıyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.