Sinema Haberleri

Oblivion Song Çizgi Romanları Jake Gyllenhaal ile Film Olacak

The Walking Dead (Yürüyen Ölüler), Invincible ve Outcast gibi çizgi roman serilerinin yazarı Robert Kirkman‘ın Oblivion Song serisi film oluyor. Jake Gyllenhaal‘ın filmde rol alacağı kesinleşti.

– Esinti, uzaktaki yaratıklar, böcekler… Hepsi bir araya gelince sanki… sanki…. daha önce duyduğum hiçbir şeye benzemiyordu… Müzik gibiydi.

+ Ben ona Oblivion Song diyorum.

İlgili Makaleler
Oblivion Song – Nathan Cole

Oblivion Song

İlk bakışta The Walking Dead gibi post-apokaliptik bir dünyada geçiyor gibi dursa da Oblivion Song, iki farklı boyut arasında geçen bir hikaye. Philadelphia‘da 300.000 kişinin ortadan kaybolmasına sebep olan Oblivion adlı bir olayın yaşanmasından 10 yıl sonrasında başlıyor hikayemiz. Nathan Cole, Oblivion’ın yutup gerçeklikten ayırdığı kişileri bulup geri getirmek için uğraşan bir hükümet görevlisi. Fakat Oblivion düzleminde 10 yıl boyunca hayatta kalabilecek insan bulmak da neredeyse imkansız. Dolayısıyla Cole’un programı hükümet için gereksiz bir gider ve risk haline geldi. Artık keşif görevlerinin sıklığı çok azaldı. Hükümet, Oblivion’da kalan insanlardan umudu kesti.

Yaratıklarla ve her türlü dehşetle dolu bu düzlemde 10 yıl hayatta kalmayı başarmış birini terk etmek mi? Bunun ihtimali Nathan için kabul edilemez. Hele ki bulamadığı kişilerden biri kardeşi Ed ise. Fakat Oblivion macerasının sonu yaklaştı. Zira hükümet elinde hiçbir bilimsel veri olmadan düzlemler arası geçişin aradaki perdeyi zayıflattığını söylüyor. Daha fazla geçişe izin vermeyecekler. Halk da yeni batıl inançlar geliştiriyor. Oblivion’dan dönen kişilere karşı şüpheli yaklaşıyorlar. Çünkü o düzlemin günahkarları yutan bir cehennem olduğuna ve çıkmak için şeytanla antlaşma yaptıklarına inanıyorlar.

Ben insanların o çizgilerin ardındaki isimleri görmesini istiyorum. Onların “Neden benim annem hala bulunmadı?” ya da “Neden hükümet hiçbir şey yapmıyor?” diye sormalarını istiyorum. Sence gerçekten bu insanlar artık huzur bulmalı mı? Sevdikleri orada. Hayatta kalmaya çalışıyorum. Birilerinin onlar için geleceğini umut ediyorlar. Ben onları yüz üstü bırakmayacağım!

Dilerseniz ilk sayıyı Image Comics‘in resmi sayfasından ücretsiz okuyabilirsiniz.

Film Projesi

Jake Gyllenhaal hem yapımcı hem de aktör olarak projede yer alıyor. Henüz hangi karakteri oynayacağı yönünde resmi bir açıklama olmasa bizce Nathan Cole karakterine çok yakışıyor. Yapımcı firmalar Nine Stories Productions, New Republic Pictures ve Skybound Entertainment olacak. Serinin yazarı Robert Kirkman, senaryo düzenlemelerine de yardım edecek. Yapımcılar arasında Black Swan, Transformers gibi filmlerin de yapımcılığını yapmış Brian Oliver var. Ona Zodiac, Shutter Island ve Altered Carbon‘da yapımcılık yapmış Bradley J. Fischer eşlik edecek. The Walking Dead serisinin yapımcıları David Alpert, Bryan Furst ve Sean Furst de kadroya dahil.

Oblivion yaratıkları

Kirkman’ın yazdığı ve Lorenzo De Felici‘nin çizdiği Oblivion Song çizgi roman serisi 2018’den beri devam ediyor. Bu hafta serinin 33. sayısı çıktı. Hikaye 36. sayı ile final yapacak.

New Republic ve Nine Stories’de harika ortaklar bulduk. Bundan daha heyecanlı olamazdık. Her iki şirketin de birinci sınıf kalitede hikaye anlatımı konusunda muazzam bir itibarı var ve Jake’in bu karaktere beyaz perdede hayat vermesini görmek için sabırsızlanıyoruz. Bu çizgi roman konusunda bizim kadar tutkulu bir ekip kurabildiğimiz için çok şanslıyız.

Robert Kirkman
Robert Kirkman

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Strange World: Eski Tip Maceralar, Yepyeni Dünyalar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.