Sinema Haberleri

Örümcek Adam’dan Bomba Gibi Haberler!

Spider-man banner

Amazing Spider-Man’in yeni filmi haberlerini daha yeni sindirmişken bundan sonra çıkacak 3 ve 4. filmlerin de konularını şimdiden öğrenmiş olduk!

Marvel bu kez sürprizlerle geliyor. Daha önce Örümcek Adam film ve çizgi filmlerinde karşımıza çıkan karakterler şimdi kendilerine ait filmlerin kahramanları mı olacak?

Amazing Spider-man 2 - Osborn panelÖncelikle ikinci filmden bahsetmek gerekir. Bundan önceki film serisindeki Oscorp şirketi tekrar karşımıza çıkıyor. Şirketin başındaki isim ise Norman Osborn’un oğlu Harry Osborn. Şirket tabii ki son derece tehlikeli süper insan serumları ve özel yapılmış kıyafetler üzerine çalışıyor. Filmin fragmanını dikkatle izlerseniz bir sergi odası gibi şirketin altında Spider-Men’in çizgi romanlarındaki tüm düşmanlarının kostümlerini görüyoruz. Doctor Octopus, Vulture, Rhino ve daha niceleri. Ayrıca yine fragmanın içinde Harry’nin, Peter’a şirket projelerinin listesini bilgisayar ekranından gösterirken yakınlaştırırsanız orada Venom, Morbius ve birkaç kötü karakterin daha projelerinin olduğunu görebilirsiniz. Bu filmde ayrıca ters giden deneyler sonucu Spider-Men’in en güçlü düşmanlarından Electro’nun da ortaya çıkışına şahit olacağız.

Fragmanda ayrıca görüyoruz ki Peter Parker’ın halası May Hala, yeğeninden bir şeyler saklıyor. Fragmanın sonlarında Peter bu sırrı öğreniyor. Babası gizli bir yeraltı tren istasyonunda yıllar yıllar önce bir laboratuvar kurmuş! Babasının zeki bir bilim adamı olduğu ve bir takım gizli işler çevirdiğini zaten ilk filmden biliyorduk.

amazing-spider-man-2-trailer13Film oldukça kafa karıştırıcı olacağa benziyor çünkü aynı anda bu kadar çok düşmanla ilk kez karşılaşacağız. Bu filmdeki kötü süper suçluları yazmak gerekirse;

Electro: Kendisi ters giden deneyler sonucu kendini canlı bir trafoya dönüştürmüştür. Vücudu 10 milyon volta kadar elektrik depolayabilir ve bunun istediği kadarını istediği zaman kullanabilir. Yüzlerce metre alandaki elektriği emip tüketebilir, elektromanyetik kalkanlar oluşturarak kendini koruyabilir, uçabilir hatta metalleri iyonize bile edebilir. Spider-Man, çizgi romanlarda Electro’yu her seferinde bir alet veya fizik bilgisi sayesinde yenmiştir. Diğer türlü Electro’ya yaklaşıp ona dokunabilmek mümkün değildir (en azından Spider-man için).

Rhino: Kendisini çizgi filmlerden tanırsınız aslında. Nam-ı diğer Gergedan! Normalde sıkıştırılmış deriden ve kırılması çok zor bir boynuzdan oluşan klasik kostümü, filmde tamamen mekanik bir kostümle değiştirilmiş. 3 metre boyunda, kırılmaz bir zırha sahip ve her şeyi delebilen bir boynuzuyla Spider-Man’e epey zor zamanlar yaşatacak gibi gözüküyor.

amazing-spider-man-2-trailer21Green Goblin: Eski film serisinden hepiniz biliyorsunuz. Yeşil Goblin ilk başta Norman Osborn, sonradan oğlu Harry Osborn tarafından taşınan bir kimliktir. Filmde Norman Osborn aşırı derecede hasta bir şekilde yatmaktadır -fragmanda görebilirsiniz- Harry ise şirketin işlerini devralmıştır ve kendisine serum enjekte ederek Yeşil Goblin’e dönüşmüştür. Electro ve Rhino yetmiyormuş gibi bakalım birde Goblin’le nasıl baş edecek göreceğiz!

Gelelim 3. ve 4. film haberlerine! Sadece ikinci filmin fragmanından değil, senaristlerin sözlerinden de yeni filmlerde Venom ve Doctor Octopus’un olacağını duyduk. Venom normal de uzaydan gelen ve simbiyoz olarak yaşayan bir maddenin canlı bedenleri ele geçirip onlara süper güçler vermesiyle ortaya çıkmaktadır. İlk olarak Örümcek Adam’a yapıştığı için sonradan yapıştığı herkese de örümcek adamın güçlerini bulaştırmıştır. Doctor Octopus’u ise hepiniz tanıyorsunuzdur zaten. Nam-ı diğer Doktor Ahtapot! Ayrıca fragmanda da göreceğiniz üzere Vulture, nam-ı diğer Akbaba’da Oscorp şirketinin elinde bulundurduğu kostümler arasında.

morbius-vampire-marvel-comics-4581267-1154-882İşte bu olaylar, senaristlerin de onayladığı üzere bizi Sinister Six Ekibine götürüyor. Bilen bilir, kendileri Spider-Man’in ezeli düşmanlarının oluşturduğu bir örgüttür. İçlerinde Doctor Octopus, Electro, Avcı Kraven, Mysterio, Sandman ve Vulture var (başka üyeleri de var ekibin ancak en kalıcıları bunlar olmuştur) . Filmlerden de Octopus, Vulture ve Electro zaten cepte olacak. Kalan kötüleri de 3. ve 4. filmlerle mi tanıtırlar yoksa Rhino, Green Goblin gibi karakterlerle mi kapatırlar bilemeyiz tabii ki – Marvel stüdyolarının işine kim yetişebilmiş ki?-

Ayrıca Morbius projesi de fragmanda dikkat çeken projeler arasında.

Morbius: Vampir yarasalar üzerinde deney yaparken kendini geceleri korkunç bir şekle bürünen – sivri kulaklar, kırmızı gözler, bembeyaz bir ten- uçabilen ve kan emen bir mutant-vampire dönüştürmüştür. İleriki filmlerde ise kendisini görebilme ihtimalimiz yüksek.

İşte bahsettiğimiz Amazin Spider-man 2 fragmanı:

YouTube player

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.