Sinema Haberleri

Moonfall, 4 Şubat 2022’de Sinemalarda

Hollywood zombiler, virüsler ve uzaylılar gibi birçok sebeple kıyametin geldiğini anlatan filmler yaptı. Fakat Halle Berry, Patrick Wilson ve Donald Sutherland‘in başrolünde olduğu Moonfall kıyameti Ay’ın koparacağını söylüyor.

Godzilla, Independence Day, The Day After Tomorrow gibi kıyamet filmlerinin deneyimli senaristi ve yönetmeni Roland Emmerich bu kez Ay’ı gözüne kestirmiş. Moonfall, Ay’ın yörüngesinden çıkması ile Dünya’nın tüm düzeninin bozulmasını anlatıyor. Dünya’da hali hazırda gelgit gibi olaylara etki edebilen Ay, yörüngesi bozulur bozulmaz felaketler getiriyor. Üstelik onu en başta neyin yörüngeden çıkarmış olduğu da bir muamma.

Fragmanları aşağıdan izleyebilirsiniz.

YouTube player
YouTube player

Emmerich filmin konusunu nasıl bulduğunu anlatıyor.

Independence Day filmini yaparken Area 51 komplo teorilerinden esinlenmiştik. Zaten bir grup insanın bir süredir inanmakta olduğu bir komplo kendiliğinden ilgi çekici bir yanı oluyor. 7 yıl kadar önce Hollow Moon teorisine denk geldim. Ay’ın doğal bir oluşum olmadığını, merkezinde sırlar barındırdığını söylüyordu. Basitçe Jules Verne’ün Dünya’nın Merkezine Yolculuk fikrini Ay’a taşıyan bir teoriydi. Moonfall da bundan esinlendi.

Roland Emmerich

Yönetmen bu komplo teorisini kullanmaya karar verdikten sonra teori üzerine yazılan birçok kitabı okumuş. Mesela Christopher Knight‘ın Ay’ı Kimler Yaptı? kitabı bunlardan ilkiymiş. Bu teoriyi araştıran ve konuşan geniş bir kitle olduğunu söylüyor. Film de bu fikirlerin çoğunu içeren ama kendi teorilerini anlatan bir hikayeye sahip olacakmış.

Moonfall ABD ve Türkiye’de 4 Şubat 2022‘de vizyona girecek.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.