Sinema Haberleri

Matt Reeves, Rusya Yapımı Sputnik’i Uyarlayacak

2020 yılında yayınlanan Rusya yapımı bilimkurgu ve gerilim türündeki Sputnik filmi, Matt Reeves tarafından yeniden uyarlanacak. Reeves, filmi ABD izleyicisine kendi vizyonuyla yansıtmak için hevesli.

Birkaç yıldır Rusya’dan çıkan bilimkurgu filmlerinde bir yükseliş var. Açıkçası sıkı bir takipçisi olduğumu söyleyemem ama bazılarının dikkatimi çektiğini itiraf etmem gerek. Sadece zamanıma değecek mi sorusuna cevap alabileceğim bir izleyici ile karşılaşmadığım için çekiniyorum. Ancak görünen o ki Rusya’dan çıkma bilimkurgulara da izleme listemde yer vermem lazım.

ABDli birçok stüdyo ve yapım şirketi, son dönemde çıkan Rusya yapımı filmleri tekrar uyarlama yarışına girdi. Bunlardan yenisi de 2020 yılında vizyona giren Sputnik filmi. Egor Abramenko tarafından yönetilen filmin senaryosu Oleg Malovichko ve Andrey Zolotarev tarafından yazılmış. Ortalamanın biraz üzerinde puanlamasıyla ve izleyici notlarıyla ilgi çeken bir film.

Sputnik, dönem olarak 80li yıllarda Soğuk Savaş‘ın en yoğun geçtiği dönemi anlatmakta. Bir Sovyet uzay aracında meydana gelen bir kazanın ardından, bu taşıt içerisindeki kozmonot hayatta kalmayı başarır. Ancak sağlık kontrolleri ve testleri yapan doktor, kozmonotun kendisiyle birlikte garip bir virüsü de dünyaya getirdiğinden şüphelenmektedir . Matt Reeves de işte bu ilgi çekici konuya sahip filmi ABD izleyicisi ile buluşturmak istiyor.

Village Roadshow Pictures ve XYZ Films ile anlaşan Matt Reeves, projeyi sadece ABD izleyicisine getirmekle kalmayacak; İngilizce çekildiği için küresel çapta da daha fazla izleyiciye sunmuş olacak. Village Roadshow Pictures İkinci Başkanı Jillian Apfelbaum, “Sputnik, İngilizce konuşulan izleyicilere doğru bir biçimde çevrilebilirse dünya çapında ilgi çekici bir film haline gelecektir.” sözlerine yer veriyor.

Henüz projenin ne zaman hayata geçirileceğine ilişkin bir açıklama yok. Matt Reeves, şu aralar DC Extended filmleri için Batman filmini bitirmekle uğraşıyor. Bunun yanı sıra birkaç yan Batman projesi de Reeves’e emanet edilmiş durumda. Takviminde boşluk oluşması ve yönetim kadrosunun da şekillenmesiyle birlikte Sputnik uyarlamasına başlanacaktır diye düşünüyoruz.

Bu arada merak edenler için Sputnik’in fragmanını da aşağıya bırakıyorum.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Ünlü Serilerden En Yeni Haberler Bu Yazıda

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.