Dizi Haberleri

Batman Filmindeki Karakterler Gotham City PD Dizisinde De Gözükecek!

Matt Reeves‘in yönetmenliğindeki yeni Batman filmi, birçok yan projeye de gebe olacak. HBO Max üzerinden yayınlanacak olan Gotham City PD dizisi de şekillenmeye başladı.

Hikaye biraz uzun ama özet olarak yine de geçelim. Ben Affleck, yeni Batman olduktan sonra Warner Bros. yeni bir proje geliştirmişti. Ben Affleck’in yönettiği, yazdığı ve başrolünde olduğu bir Batman çekilecekti. Fakat sonrasında proje Affleck’ten alınıp Matt Reeves‘e verilmişti. Affleck de projeden temelli olarak ayrılmıştı.

Matt Reeves’in yönetmen koltuğuna oturduğu ve Robert Pattinson‘ın yeni Batman olduğu filmin fragmanı 2020 yaz aylarında ortaya çıkmıştı. Filmin çekimlerine birçok kez ara verilmişti. Ortaya çıkan fragman da filmin küçük bir kısmını aktarıyordu.

Bu filme ek olarak Matt Reeves’in yapımcısı olacağı bir yan dizi hazırlanıyor. Gotham City PD olarak adlandırılan dizi, Gotham Şehri’ne odaklanan polisiye bir dizi olacak. Daha öncesinde çekilen Gotham dizisinden farkı ne olacak merak ediyoruz fakat farklı olacağı dile getiriliyor.

HBO İçerik Başkanı Casey Bloys, birkaç haftadır dijital yayın platformları hakkında devamlı açıklama yapıyor. Bu açıklamalara Gotham City PD de eklendi.

Fikir şöyle olacak: Matt Reeves, Gotham City PD’nin yapımcısı olacak. Filme ya da diziye özel karakterler olmasını istemiyoruz. İkisinin arasında bir bağ kurulması gerekli. Henüz çok erken aşamadayız fakat ana fikir bu olacak. Hangi karakterler olacağına dair bir tahmin yürütemeyeceğim. Ancak evet, genel olarak konuşmak gerekirse dizi-film arasında geçiş olacak.

Gotham City PD Kadrosunda Kimler Olacak?

Jeffrey Wright, Jim Gordon rolünde

Bu açıklamanın ardından yeni Batman filminde Jim Gordon’ı canlandıran Jeffrey Wright ile görüştüklerinden de bahjsedildi. Wright, filmde canlandırdığı Gordon rolüyle, Gotham City PD dizisinde de karşımıza çıkabilir. Ancak Robert Pattinson projede yer alacak mı, henüz bilinmiyor.

Gotham City PD’nin, Batman’in ilk yükselişe geçtiği yıllara değineceği belirtiliyor. Hatta örnek alınan hikayenin de Year One çizgi roman serisi olacağı belirtildi.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.