Sinema Haberleri

Marvel ve Star Wars’un Usta İsmi Yeni Narnia Filmini Yönetecek

Müthiş bir haber, değil mi? Joe Johnston’ın Hollywood CV’si tahmin edemeyeceğiniz kadar etkileyici işlerle dolu. Orijinal Star Wars üçlemesi ve ilk Indiana Jones filmlerinin sanat departmanlarında çalışmış, Honey I Shrunk the Kids, The Rocketeer filmlerini yönetmiş, Jurassic Park filmini Steven Spielberg’ün elinden almış ve Captain America: The First Avenger filmini yönetmişti. Ki bunlar sadece bazıları.

Şimdi ise Narnia Günlükleri serisinin yeni çıkacak filmini çekmek için Narnia dünyasına adımını atıyor!

Variety’nin yaptığı habere göre Johnston, C.S. Lewis ustanın yazdığı Narnia serisinin dördüncü kitabı Narnia Günlükleri: Gümüş Sandalye’nin filmini çekecek. Dördüncü film, ilk üç filmin devamı niteliğinde olacak. İlk üç film bugüne kadar dünya çapında 1.6 milyar dolar hasılat yapmıştı.

Yapımcı Marc Gordon, Variety’ye yaptığı açıklamada “Joe, bugüne kadar yaratılmış en muhteşem film serileri ve karakterleriyle iç içe yaşamış harika bir hikâye anlatıcısı. C.S. Lewis’in hikâyesi destansı olduğu kadar hassas, kişisel ve duygusal olduğu için Joe, Gümüş Sandalye‘yi ekranlara taşıması için yapılan en mükemmel seçim oldu,” dedi.

Serideki ilk üç hikâyenin aksine Gümüş Sandalye, Pevensie çocuklarını içermeyecek. Onların yerine Aslan, Pevensie çocuklarının kuzeni olan ve Şafak Yıldızı’nın Yolculuğu filminde ön plana çıkan kuzenleri Eustace’i tekrar Narnia dünyasına getirecek. Yani Gümüş Sandalye filmi ilk üç filmin devamı olduğu kadar aynı zamanda temiz bir başlangıç niteliğinde olacak.

İlk iki film Disney tarafından ve üçüncü film de Fox tarafından yapılmıştı. Gümüş Sandalye’nin yapımcılığını ise Sony’nin alt firmalarından biri olan TriStar üstleniyor.

Filmin/kitabın konusuna kısaca göz atarsak,

Bildiğiniz üzere Narnia evreniyle bizim dünyamızın zamanı paralel akmıyor. Bizim dünyamızda geçirdiğiniz birkaç dakika, Narnia evreninde yıllara bedel olabilir. İşte yeni filmimizde bizim dünyamızda yalnızca bir yıl geçmişken Narnia evreninde onlarca yıl geçmiştir. Önceki filmlerden tanıdığımız ve oldukça yaşlanan Kral Kaspiyan’ın tek varisi olan oğlu Prens Rilian kaybolmuştur. Aslan ise kayıp prensi bulması için Eustace Scrubb ve sınıf arkadaşı Jill Pole’ü Narnia’ya gönderir ve olaylar gelişir…

Biz de filmle ilgili detayları sizler kadar merakla beklemekteyiz. Yeni haberler geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz, o zamana kadar beklemede kalın!

Narnia Günlükleri hakkında daha detaylı bilgi için sizi buraya alalım.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Peter Weller, Neill Blomkamp'in Robocop Returns Filminde Rol Alacak mı?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.