Sinema Haberleri

Martin Scorsese’den Joker’in Geçmişini Anlatacak Film Yolda

Bu aralar nedendir bilinmez, DC Comics Joker‘in geçmişine odaklanmış durumda. Birkaç gün önce Joker’in gerçek adının geçeceği çizgi romanı sizlere duyurmuştuk, şimdi de yönetmenlerin ustası Martin Scorsese‘nin yapımcılığını üstleneceği ve Joker’in geçmişinin anlatılacağı bir filmin yolda olduğu haberi geldi.

Film 1980’lerde geçecek. Hikaye, 1980’li yılların Gotham şehrinde geçen kurnazlıkla ve zekice hazırlanmış bir suç hikayesi olacak. Böyle olunca aklıma hemen yine Martin Scorsese tarafından yönetilmiş The Departed filmi geldi ancak filmin atmosferi, Martin Scorsese tarafından yönetilmiş klasik filmler Taxi Driver, Raging Bull veya The King Of Comedy havasında olacak.

Bu film için hâlâ konuşmaların sürdüğünü ve yapımın çok erken aşamalarında olduğunu belirtelim ancak Todd Phillips (The Hangover) ve Scott Silver (8 Miles), filmin senaryosunu kaleme alacak isimler olarak belirlenmiş bile. Hatta Todd Phillips, Martin Scorsese’nin yanında filmin yardımcı yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlenecek.

Eskilerde geçecek bir film olduğu için Joker’i Jared Leto‘dan daha genç bir aktörün canlandıracağını düşünüyorum; aynı zamanda bir suç hikayesi olduğundan Batman’i de görecek olmamız olası. Bu durumda Batman’i de genç bir aktör canlandırabilir.

İlerleyen dönemde filmle ilgili daha fazla bilgiye ulaşacağız. Warner Bros., bu tür alternatif filmleri bizlere sunacak olursa ilerleyen dönemlerde Superman: Red Son gibi hikayeleri de beyaz perdede görebiliriz. Bekleyip göreceğiz…

Güncelleme: (23.08.2017 16:22) – Martin Scorsese ilk önce Todd Philips ile birlikte filmin yönetmeni olarak açıklansa da sonradan sadece yapımcı olarak düzenlendi. Henüz net bir açıklama yapılmadı. 

Gülen Adamdan Palyaçolar Kralı Joker’e

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.