Sinema Haberleri

Keanu Reeves: Marvel Sinematik Evreni’nin Bir Parçası Olmaktan Onur Duyarım

Keanu Reeves Esquire‘ın sorularını cevapladıkça birçok yeni söylenti yaratmış oldu: Ünlü oyuncu Marvel Cinematic Universe’e Ghost Rider olarak dahil olur mu? Sandra Bullock ile tekrar bir araya gelecekleri film Marvel filmi olabilir mi?

Keanu Reeves katıldığı 10 dakikalık röportajda cevapladığı sorularla bir sürü yeni söylentinin çıkmasına sebep oldu. Ancak bu söylentilerin hiçbirinin gerçek olup olmadığını bilmediğimizden biz de cevabı olmayan bu soruları tekrarlıyor olacağız.

DC: Constantine 2 ve League of Super-Pets

Öncelikle gerçek olduğunu bildiğimiz haberleri verelim. Reeves’e Constantine rolü hakkındaki düşünceleri sorulduğu zaman John Constantine rolünden çok keyif aldığını söylüyor. Böyle bir fırsatı olursa Constantine 2 için ekranlara dönmeyi istediğini açıklıyor. Marvel’ın bir parçası olmaktan onur duyacağını söyleyen Reese, DC evreniyle ilişkilerini devam ettirebilir diye umuyoruz.

Zaten Reeves halihazırda bir başka DC projesinde seslendirme sanatçısı olarak yer alıyor. DC League of Super-Pets animasyonunda Keanu Reeves’in ismi de yer alıyor. Fakat seslendireceği karakterin kimliği henüz halka açık bir bilgi değil. Animasyonda Reeves ile birlikte rol alan diğer isimler ise Diego Luna, Dwayne Johnson, Kevin Hart, John Krasinski ve Kate McKinnon. 20 Mayıs 2022‘de vizyona girecek animasyonun fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

YouTube player

Marvel Sinematik Evreni (MCU) Söylentileri

Şu anda Keanu Reeves’in adının The Matrix Resurrections ve John Wick 4 ile birlikte geçmesi gereken bu dönemde neden Marvel söylentilerinin çıktığını buradaki eski haberimizden okuyabilirsiniz. Her şey 2 Eylül’de Marvel Birleşik Krallık Twitter hesabının Keanu Reeves’in doğum gününü kutlayan tweet’i ile başladı. Belki bu tweet çok bir şey ifade etmezdi, apar topar silinmeseydi.

Esquire da Reeves’e sorduğu onca soruya bir de “Marvel evreninin bir parçası olacak mısın?” sorusunu da eklemiş doğal olarak. Aşağıdan tüm röportajı izleyebilirsiniz.

YouTube player

MCU tek bir evrenden daha büyük değil mi? Neredeyse çoklu-evrenler gibi? Marvel-evrenleri? Onur duyardım. Gerçekten muhteşem yönetmenler ve vizyonerler var orada. Ve daha önce kimsenin yapmadığı bir şey yapıyorlar. Ölçek, hırs ve yapım açısından çıkardıkları iş çok özel. Bunun bir parçası olmak çok havalı olurdu.

Keanu Reeves

Gördüğünüz gibi son derece politik bir cevap veriyor oyuncu. Soruyu cevap niteliği taşımayan bir cevap vererek geçiştiriyor. Marvel projelerinde gizliliği korumaya çok önem veriyor, bunu biliyoruz. Hatta Josh Brolin senaryoyu sabah sete gidince öğreniyor olmaktan rahatsızlık duyduğunu dile getirmişti. Dolayısıyla oyuncunun bu cevabı gayet Marvel’ın bir parçası olduğuna işaret ediyor olabilir.

Peki Reeves Kimi Canlandıracak Olabilir?

Söylentiler Ghost Rider olduğu yönünde. Zira oyuncu verdiği röportajda Ghost Rider’ı gösteren birçok ipucuna değiniyor. Mesela motorsiklet aşkından tutkuyla bahsediyor. Küçüklüğünden beri motora tutkun olduğunu hatırlatıyor. Aynı zamanda Constantine’i tekrar canlandırmayı isteyeceğini söylerken “Galiba 10’dan fazla adı John olan karakter oynadım” diyor. Esquire’ın videosu Reeves’in önceden oynadığı 8 John’a yer veriyor. Fakat Nicolas Cage‘in de canlandırdığı Ghost Rider’ın adı da John Blaze.

Oyuncunun soru ile ilgili olmadığı halde bir anda çok fazla John isimli karakter oynadım diye açıklama yapması da yine bir ipucu olarak değerlendiriliyor. Son olarak da Esquire ona Sandra Bullock ile tekrar bir filmde bir araya gelip gelmeyeceklerini soruyor. Keanu Reeves bunun onu çok mutlu edeceğini söylüyor. Çünkü aralarında güzel bir kimya olduğunu düşünüyormuş.

Reeves’in bu röportajı 22 Kasım’da yayınlandı. 23 Kasım’da da Sandra Bullock Jimmy Kimmel‘ın talk show’una katılarak Marvel evreninde olacağı söylentilerini yalanladı.

Sandra Bullock: Marvel materyali olduğumu sanmıyorum.

Söylentiler Sandra Bullock’un da Marvel evrenine dahil olacağını söylüyor. Onun söylentilerdeki rolü de Madame Web. Psişik güçleri ile farklı evrenlerdeki Spider-man’leri bir araya getiren Madame Web’i 1994 yılında çıkan Spider-man animasyon serisinde Stan Lee‘nin eşi Joan Lee seslendirmişti. Jimmy Kimmel, daha önce birçok Marvel oyuncusunun kendisine yalan söylediğini söyleyerek Sandra Bullock’a Madame Web olarak MCU’ya dahil olup olmayacağını soruyor.

YouTube player

Marvel materyali olduğumu sanmıyorum. Kim olacağımı söylemişler? Ninesi falan mı? (…) Neden bunun için işe alınmadım? Ne olmuş görüşmelere? Bilmek zorundayım! Çünkü bence psişiklikle muhteşem olurdum.

Sandra Bullock

Jimmy Kimmel kendisine Spider-man filmlerinde Madame Web olup olmayacağını sorduğunda Bullock önce Madame Web’i Peter Parker’ın ninesi gibi bir şey sanıyor. Kimmel ona Madame Web’in psişik güçlere sahip bir karakter olduğunu söyledikten sonra da Bullock bunun için çok hevesli görünmeye başlıyor. Ancak Kimmel’ın sorusuna Reeves’inkinden çok daha net bir cevap vermeyi de ihmal etmiyor.

Asla ama asla ve katiyen DC ya da Marvel’dan bir süper kahraman filmi için teklif almadım. Yıllar önce sadece bir kez süper kahraman projesi için teklif almıştım. Onu da oğlumun tavsiyesi üzerine reddettim. Film çıkınca da izledim ve doğru kararı verdiğimi gördüm. Çok büyük talihsizlik yaşamışlardı.

Sandra Bullock

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.