Sinema Haberleri

Joker Filminin Devamı Gelecek Mi?

Joker’in başarısının ardından akıllara gelen ilk sorulardan biri de devam filminin gelip gelmeyeceği yönünde. Filmin yıldızı Joaquin Phoenix ve yönetmen Todd Phillips’in devam filmlerine yönelik bakışı beklediğimizden daha farklı.

Vizyona girdiği gibi gişe rekoru kıran Joker, hem izleyicisini hem de yapımcısını memnun eden bir film oldu. Venedik’te Altın Aslan‘ı kucaklayan ve Oscar’ın da en güçlü adaylarından biri olan Joker’i daha fazla görebilecek miyiz?

Joker, Venedik Film Festivali’nin En İyisi!

Benim şahsi düşüncem bir devam filmi olmaması yönünde. Zaten filmin çekim aşaması başladığından beri yönetmen Todd Phillips, bunun bağımsız bir film olduğu ve DC’nin sinematik evreniyle bir bağı olmadığını üstüne basa basa söylemişti.

Joker Filminin Yapım Notları

Filmin vizyona girmesine yakın yeni Batman’in Robert Pattinson olacağı duyurulmuştu. Matt Reeves’in bir üçleme halinde yenilenmiş kara şövalyeyi bizlerle tanıştıracağı ortaya çıkmıştı. Haliyle biz de hayranlar olarak biraz kaşınmaya başladık. Acaba yeni seri ile Joker’in bir bağlantısı olacak mı?

Todd Phillips, Joker’in herhangi bir Batman filmiyle doğrudan bağlantılı olmayacağını kati suretle açıklamıştı. Hikayeyi hiçbir şekilde Robert Pattinson’a bağlamak istemiyor. Ancak ortada bazı kuvvetli söylentiler de yok değil.

Yeni Batman üçlemesinin 90lı yıllarda geçmesi planlanıyormuş. Joker’in hikayesinin de 90lar’da geçtiği hesaba katılırsa, belki aynı hikaye çizgisinde olabilirler diye insan düşünmeden edemiyor.

Kahkahalara Gizlenmiş Narin Bir Ruh – Joker Film İncelemesi

Joaquin Phoenix’e göre filmin tasarım aşamasında Joker üzerinde çok fazla çalışılmış. Phillips ile karakterin nasıl olacağına karar verme aşamasında, akıllarından onlarca fikir geçtiğini belirtiyor. Olası bir devam filminde rol almak istediğine dair bir açıklamada bulunmuyor ancak Joker için daha fazlasını yapabileceğinden de bahsediyor.

Önümüzdeki yıllar bize ne gibi yeni seriler kazandırabilir bilmiyoruz. Warner Bros. bu kazanımdan sonra Todd Phillips ve Joaquin Phoenix ikilisinden kolay kolay vazgeçmek istemeyebilir. Ayrıca bu filmin tutmasıyla birlikte Warner Bros.’un yeni bir DC sinema serisi yaratıp (DC Dark), daha önce anlatılmamış hikayelere değinmek istediği yönünde de kuvvetli söylentiler var.

Kim bilir belki bakarsınız, bir Riddler filmiyle ya da bir Mad Hatter filmiyle karşılaşabiliriz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings Çekimleri Yeniden Başlıyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.