Sinema Haberleri

John Williams, Han Solo Filminin Müziklerini Yapacak

Son zamanlarda Star Wars filmleri, hayranların eleştiri oklarının hedefi haline geldi. Star Wars: The Force Awakens ile başlayan eleştiriler, Star Wars: The Last Jedi filmi ile zirve yaptı. Arada neyse ki Rogue One: A Star Wars Story gibi iyi bir film gördük de biraz rahatladık ama o da müziklerin yetersizliğiyle eleştiriler almıştı. Neyse ki Han Solo filmini müzikal anlamda yukarı taşıyacak bir isim ipleri eline aldı.

Rogue One filmi dışında tüm Star Wars filmlerinin müziklerini yapan usta besteci John Williams, Han Solo filmi Solo: A Star Wars Story filminin müzikleri için kolları sıvadı. John Williams, halihazırda Han Solo filminin müziklerini yapmakta olan John Powell ile birlikte çalışacak.

John Williams

John Williams, konuyla ilgili şunları söyledi;

John Powell’ın işin başında olması mutlu olduğum bir durum. Benim yapacağım; John Powell ve yönetmen Ron Howard’a önerilerde bulunmak olacak. Eğer herkes mutlu olursa ben de mutlu olurum. John Powell müzikleri tamamlayacak. Benim de merakla beklediğim diğer tüm sesleri de kendisi yazıp besteleyecek.

Rogue One filmini çok beğenmiştim ama salondan çıktığımda bir boşluk hissi vardı. Sonra düşündüğümde bu boşluğun epik müzikler olmayışından kaynaklandığını farketmiştim. Han Solo filmi zaten gelen eleştiriler yüzünden bizim heyecanımızı körelten bir süreçte ilerliyor. Hem Aiden Ehrenreich‘ın rolünü beceremediği söylentileri hem de içeriden yapılan açıklamalar üzüyor lakin John Williams gibi büyük bir bestecinin ipleri eline alması en azından müzikler anlamında iyi bir şeyler “duyabileceğimizin” habercisi.

Han Solo’yu Aiden Ehrenreich’ın canlandıracağı Solo: A Star Wars Story filminde Donald Glover’ı genç Lando Calrissian ve Woody Harrelson’ı da Han Solo’nun akıl hocası Beckett rolünde izleyeceğiz. Film, ilk Star Wars filminin vizyona girişinin tam 41 yıl sonrasında, 25 Mayıs 2018‘de vizyonda olacak.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Dungeons and Dragons Filmi için Nightwing'in Yönetmeninin Adı Geçiyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.