Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Han Solo Filmi Disney’in Elinde Patlayacak

Han Solo Filmi Disney’in Elinde Patlayacak

Phil Lord ve Chris Miller’ın Han Solo filminden kovulmasından sonra hepimiz filme endişeyle bakmaya başladık. Han Solo filminde en başından beri yanlış giden bir şeyler vardı. Oyuncu seçimleri bile hayranları tatmin etmemişti. Bu sefer endişe veren haberler filme yakın bir isimden geldi.

Adı bilinmeyen bir kaynağın ScreenGeek’e verdiği demeç şu şekilde:

Başrol oyuncusu Alden Ehrenreich rolünü oynayamıyor ve tüm sahneler için bir diyalog koçu var. Replikleri söyleyemiyor. Bunun üzerine bir senaryo işe yaramaz. Film bir araba kazası gibi olacak.

Phil Lord ve Chris Miller’ın kovulmasının ardından başrol oyuncusu Alden Ehrenreich ile ilgili de söylentiler ortada dolaşmaya başlamıştı. Söylentilere göre Lucasfilm yapımcıları sadece yönetmenlerden değil, başrol oyuncusundan da memnun değillerdi. Ehrenreich’in sergilediği performanstan endişe duyuyorlardı ve bu nedenle ona bir oyuncu koçu tutmaya karar verdiler. Aslında Ehrenreich, Blue Jasmine filmindeki rolüyle kendini kanıtlamıştı. Woody Allen ve Coen Kardeşler gibi yönetmenlerle başarılı işlere imza attı. 

Han Solo filmi en başından beri oyuncular ve yönetmenler açısından sorunlar yaşıyordu. Yeni yönetmen Ron Howard, Miller ve Lord tarafından halihazırda tamamlanmış olan pek çok sahneyle uğraşmak zorunda kaldı. Ron Howard işi devraldıktan sonra mevcut sahnelerin bazılarını değiştirmesi gerekiyordu fakat filmi en başından çekecek kadar da zaman yoktu.

İlginizi Çekebilir  "Matrix Yeniden Çekilmemeli, Çekilemez de..."

Harrison Ford’un gönüllere taht kuran başarısının ardından kiminle olursa olsun bir Han Solo hikayesi çekmek riskli bir işti. Yakın zamanda The Last Jedi filmine gelen kötü eleştiriler de yeni çıkacak her Star Wars filmine karşı izleyenleri diken üstünde tutuyor. Adı açıklanmayan kaynağa göre bizi berbat bir film bekliyor. 

Solo: A Star Wars Story filmi 25 Mayıs 2018‘de vizyona girecek olan Han Solo filminin gerçekte nasıl olduğunu görebilmek için bir süre daha beklememiz gerekiyor.