Sinema Haberleri

İlk Göktürk Filminin İlk Oyuncusu Açıklandı

Türklerin destanını anlatacak Göktürk film serisinden oyuncu kadrosuyla ilgili ilk bilgiler geldi.

Börü ve Dağ yapımlarının yönetmeni Alper Çağlar, son projesi Göktürk üçlemesinin başlangıç filmi İlk Göktürk kadrosuna katılan ilk oyuncuyu açıkladı. Çağlar’ın uzun süredir üzerinde çalıştığı Göktürk serisinin ilk yapımında Alman oyuncu Robert Maaser rol alacak.

Twitter hesabından bilgilendirme yapan Alper Çağlar, “Dünya çapında işlerde zaten yer almış Maaser, fiziksel olarak yardımcı rolünün zorlu sürecini kaldırabilecek biri. “Neden sapsarı Avrupalı, Orta Asya savaş filminde?” sorusunu henüz cevaplamayacağım; bir bildiğim var elbet. Kendi cana yakın, eşi Türk, doldurun o follower listesini.” dedi.

Göktürk Üçlemesi Nedir?

Türk kültürünün kökenlerini dünyaya sunmayı amaçlayan Göktürk üçlemesi; İlk Göktürk, Kırk Göktürk ve Son Göktürk filmlerinden oluşacak. Birinci filmi İlk Göktürk olan uzun metraj film serisinde; karanlık çağların ortasında var olan Göktürk Kağanlığının destansı bunluk ve başarıları anlatılacak. O güne kadar yeryüzünde görülen en büyük imparatorluğu kuran Göktürkler, Türk halklarının tarih sahnesinde yükselişinin öncüsü; Selçuklu ve Osmanlı gibi dev imparatorlukların ataları oldular. Folklorik öğeler ve tavizsiz görsellerle bezeli bu filmler, göz ardı edilmiş muhteşem bir kültürel ve tarihsel dönemi dünyaya tanıtmayı vaat ediyor.

Yönetmen Alper Çağlar’ın 18 yaşından beri hayalini kurduğu bu projenin ilk filmi, Göktürk devletinin efsanevi kurucularının macerasını anlatacak. Azla çoğu başaran, imkansız gözüken bir bağımsızlık mücadelesinde pes etmeyen kutlu Aşina Boyu vârisi iki kardeş Bumin ve İstemi, dönemin kudretli ve acımasız hakimlerine karşı mücadele edecek.

YouTube player

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.