Sinema Haberleri

Hunger Games Öncül Filmi The Ballad of Songbirds and Snakes’in Vizyon Tarihi Açıklandı

Lionsgate, CinemaCon panelinin sonunda, merakla beklenen Hunger Games (Açlık Oyunları) öncül filmi The Ballad of Songbirds and Snakes‘in nihayet 17 Kasım 2023’te vizyona gireceğini duyurdu.

Bir süredir haber çıkmayan The Ballad of Songbirds and Snakes (Kuşların ve Yılanların Şarkısı) filminden haber geldi. Açlık Oyunları üçlemesindeki olayların bir öncülü olan hikaye, Panem’in sembolik diktatörü Coriolanus Snow‘un gençliğini anlatıyor. Ana serinin olaylarından altmış dört yıl öncesinde geçiyor. Genç Snow’un 10. Açlık Oyunları sırasında 12. bölgeden yoksul bir kız olan Lucy Gray’e akıl hocalığı yapmasını izleyeceğimiz filmde Snow ailesinin dağılışı anlatılacak.

CinemaCon sunumunda gösterilen tanıtım klibinde, şu anda yapım aşamasında olan film, “2023’te dünya kimin ötücü kuş kimin yılan olduğunu keşfedecek” yazısıyla tanıtıldı.

Filmin oyuncu kadrosu henüz açıklanmadı. Filmin yönetmenliğini, serinin önceki üç filmini de yöneten Francis Lawrence üstlenecek. Kitabın yazarı Suzanne Collins, senaryoyu Michael Arndt ve Michael Lesslie ile birlikte yazdı.

Onuncu Açlık Oyunları’nı başlatacak hasat gününün sabahı. Başkent’te, on sekiz yaşındaki Coriolanus Snow akıl hocası olarak katılacağı Oyunlar’a hazırlanıyor. Başarılı olmak istiyor ve bunun için tek bir şansı var. Bir zamanların görkemli Snow ailesi zor zamanlardan geçiyor ve ailenin kaderi, Coriolanus’un cazibesiyle, zekâsıyla, hamleleriyle diğer akıl hocalarını gölgede bırakıp haracını Oyunlar’ın galibi yapmasına bağlı.

Ama şans ondan yana değil. Coriolanus’a kötülerin en kötüsü 12. Mıntıka’nın kız haracına akıl hocalığı yapmak gibi onur kırıcı bir görev veriliyor. Artık kaderleri birbirine bağlı. Coriolanus’un yaptığı her seçim onları galibiyete ya da mağlubiyete, zafere ya da yenilgiye götürebilir. Arenanın içinde ölümüne bir dövüş sürüyor. Arenanın dışında ise, talihsiz haracına yakınlık duymaya başlayan Coriolanus kurallara uyma zorunluluğuyla, bedeli ne olursa olsun yaşama arzusu arasında kalıyor.

Devam filmlerinin yapımcısı Francis Lawrence yine filmin başında. Senaryo, Açlık Oyunları yazarı Suzanne Collins tarafından yazılan kitaptan Michael Arndt (Little Miss Sunshine, Catching Fire) ve Michael Lesslie tarafından uyarlanıyor. Suzanne Collins ve Tim Palen ayrıca yönetici yapımcı olarak görev yapacak.

Suzanne Collins’in çok satan macera roman serisinden uyarlanan Hunger Games (Açlık Oyunları) serisinin ilk filmi 2012 yılında vizyona girdi. Başrollerini Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson ve Liam Hemsworth’ün üstlendiği seri 2014 yılında iki bölüm olarak yayınlanan The Hunger Games: Mockingjay (Açlık Oyunları: Alaycı Kuş) ile son buldu.

Kaynak: GeekTyrant

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Blade Runner 2 Filmine Jared Leto da Katıldı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.