Sinema Haberleri

Hangi Klasik Star Wars Karakterleri Rogue One’da Yer Alabilir?

star-wars-rogue-one-banner

Aralık ayında vizyona girmeye hazırlanan ve “Star Wars Anthology” serisinin ilk filmi olan Rogue One‘ın konusunu A New Hope’un açılış cümlesiyle özetleyebiliriz: “Galaksi iç savaş halindedir…

Rogue One, Episode IV öncesinde yaşanan olayları konu alıyor ve Death Star planlarını çalmak için yola çıkan bir grup Asi savaşçılarının hikayesini anlatıyor. Episode IV açılışında da bahsettiği gibi Asiler Death Star planlarını Asi Birliği’nin İmparatorluk karşısında ilk kayda değer zaferlerini kazandıkları savaş esnasında çalmayı başarıyorlar. Zaman aralığını göz önünde bulundurursak, orijinal üçlemeden tanıdığımız karakterlerin bir kez daha hayranlarıyla buluşma ihtimalleri oldukça yüksek.

Bir süredir ortalıkta Darth Vader, Boba Fett ve Grand Moff Tarkin gibi isimlerin Rogue One kadrosunda yer alacakları dedikoduları dolaşıyor. Tabii ki böyle büyük isimlerin hikayede yer alması demek daha detaylı ve uzun bir hikaye demek dolayısıyla yapım ekibi iş yükünden kaçmak için General Jan Dodonna gibi daha küçük isimleri senaryoya dahil edebilir.

star-wars-rogue-one

Tüm bu teoriler bir kenarda dursun, Rogue One’da yer alma ihtimali olan ve söylentilere göre yer alacak karakterleri sizler için derledik.

Darth Vader

darth-vader

Gelen çeşitli haberlere göre Lord Vader’ın Rogue One’da büyük bir rolü olacak. Hatta filmin esas kötüsü bile olabilir. Vader’ın muazzam gücü hiçbir zaman göz ardı edilemez ve Star Wars Rebels izleyen herkes Vader’ın İmparatorluk içindeki “infazcı” rolüne de aşinadır. Rebels, Rogue One ile paralel bir zaman aralığında yer alıyor ve Lucasfilm’in kıdemli yapımcılarından Kiri Hart, Star Wars Celebration etkinliğinde Rebels ve Rogue One’ın kesişme ihtimalinden de söz etmişti. Bunun yanında Darth Vader’ın Asileri, Jedi’ları ve Güç’e duyarlı herkesi ortadan kaldırma konusundaki “hassasiyeti” de malum. Rogue One’ın merkezdeki karakterleri Jedi’lar olmasa da Darth Vader’ın Death Star planlarının peşindeki bir grup Asi askerinin peşine düşmesi oldukça yüksek bir ihtimal.

Grand Moff Tarkin

grand-moff-tarkin

James Lucerno’nun “Tarkin” adlı romanında, Wilhuff Death Star’ın inşasının başındaki isimdi. Kitap, Revenge of the Sith’in beş yıl sonrasında geçiyor yani Rogue One’ın zaman çizgisinde Tarkin’in Death Star’a son dokunuşlarını yaptığını tahmin edebiliyoruz. Rogue One’ın konusu ve Grand Moff Tarkin’in Death Star ile bağlantısını göz önünde bulundurursak, yeni filmde yer alma ihtimali en yüksek karakterlerden biri Tarkin.

Boba Fett

boba-fett-gorsel

Nuremberg Oyuncak Fuarı’nda katılımcıların beğenisine sunulan Rogue One LEGO setinde, Boba Fett’in Slave I’ine bir hayli benzeyen parça hepimizin dikkatini çekmişti. Boba Fett, Star Wars hayranlarının en çok sevdiği karakterlerden biri ve bir kelle avcısı olan Fett’i galaksinin herhangi bir yerinde, herhangi birinin peşine düşmüş bulmak sanırım kimseyi şaşırtmaz.

Han Solo

han-solo-yatay

Bildiğiniz gibi genç Han Solo’yu oynayacak oyuncu için arayışlar hala sürüyor ve çeşitli kaynakların söylemlerine göre genç Han Solo’nun izleyiciyle ilk buluşması Rogue One’da gerçekleşecek. Han Solo’nun filmde yer alması düşük bir ihtimal değil fakat rolünün çok büyük olacağını sanmıyorum zira Han, A New Hope’un sonuna kadar Asi Birliği ile tam anlamıyla bir araya gelmiyor. Han Solo’yu beyaz perdeye taşıyacak yeni oyuncuyu hayranlarla tanıştırmak için sevilen karakteri küçük bir rolde görebiliriz fakat daha önce de belirttiğim gibi hikayeyi derinden etkileyecek, büyük bir rolü olacağını sanmıyorum.

Dedikodulara ve söylentilere şöyle bir göz attığımıza göre, bir de Rogue One’da karşımıza çıkma ihtimali küçük de olsa yine de olan karakterlere bakalım.

Jabba the Hutt

jabba-the-hutt

Eğer Boba Fett etraftaysa, Jabba the Hutt’ın en azından isminin geçmesi kaçınılmaz gibi. Karakteri bizzat görme ihtimalimiz oldukça az, çünkü hikayenin Tatooine’le bağlantılı bir kısmının olması zor gibi gözüküyor. Yine de Hutt Outer Rim’in en güçlü suç devi ve tıpkı İmparatorluk gibi Asi Birliği’nin de gözünün Hutt üzerinde olması muhtemel.

Mon Mothma ve Bail Organa

bail-organa-mon-mothma

Asi Birliği’nin organize bir direniş gücü olarak bir araya gelmesinin mimarları şüphesiz ki Mon Mothma ve Bail Organa’dır. Bail ve manevi kızı Leia, Star Wars Rebels kadrosunda yer alan isimlerden dolayısıyla bizzat karşımıza çıkmasalar da bahislerinin geçmesi gayet olası.

Asi Birliği Liderleri

rebel-leaders

Rogue One, Asi Birliği içerisinde yer alan sıradan askerlerin mücadelesini konu alacak. Dolayısıyla orijinal üçlemelerden Asi Birliği’nin liderleri olarak tanıdığımız Jan Dodonna, Crix Madine, Gial Ackbar ve Carlist Rieekan gibi isimleri yeniden izlememiz şaşırtıcı olmaz.

Rogue One ilginç fakat daha önce pek ele alınmamış bir zaman çizgisinin hikayesini konu alacak dolayısıyla senaristlerin önünde hem yeni yüzlerle hem de hepimizin tanıdığı isimlerle senaryoyu geliştirip hayranlara orijinal ve sürükleyici bir hikaye sunmak için büyük bir fırsat var. Gareth Edwards‘ın yönetmen koltuğuna oturduğu Rogue One, 16 Aralık‘ta vizyona girecek.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Space Invaders Oyunu Film Oluyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.