Sinema Haberleri

Guillermo del Toro, İptal Edilen At the Mountains of Madness Filminin Test Görüntülerini Yayınladı

Ünlü yönetmen Guillermo del Toro, iptal edilen HP Lovecraft filmi At the Mountains of Madness‘a ait test görüntülerinden oluşan bir klibi yıllar sonra Instagram hesabından paylaştı.

Guillermo Del Toro‘nun tutkuyla başladığı At the Mountains of Madness projesinin daha önce hiç görülmemiş test görüntülerinde korkunç bir CGI canavarı üzerindeki çalışmaları da gözler önüne serildi.

Son dönemde stop-motion Pinocchio filmi ile korku antoloji dizisi Cabinet of Curiosities adlı yapımlara imza atan Del Toro, uzun zamandır H.P. Lovecraft‘ın Antarktika‘ya yapılan bir seferi konu alan kısa romanını uyarlamakla ilgileniyor. Ünlü yönetmen 2011‘de Universal Pictures için projeye dahil oldu ancak anlaşma, R rating ile ilgili bir anlaşmazlık nedeniyle bozuldu. Del Toro konuyla ilgili, “Nihayetinde, MPAA’nın PG-13 filmine hükmedebileceğini düşünüyorum çünkü film ve kitap kanlı değil. Ama eğer sonuç buysa, tamam,” derken sözlerini şöyle sürdürmüştü: “Mountains hakkında bildiğim tek şey; kanlı olmasını istemiyorum, kaba olmasını istemiyorum ama olabildiğince yoğun olmasını istiyorum. Bu tartışmalar açık açık yapıldı. Herkes bunun benim pozisyonum olduğunu biliyordu, filmin olması gerektiği gibi olması için bir şans istediğimi biliyordum. Bunu kağıt üzerinde bırakmanın iyi bir fikir olduğunu düşünmüyorum.”

Guillermo del Toro‘nun paylaştığı At the Mountains of Madness‘ın 25 saniyelik klibinde, 1930’lara ait dağcılık ekipmanına sahip olan bir adam, arkasında ortaya çıkan dehşeti görünce korkudan donup kalıyor. Klipteki yaratık; biçim değiştiren, dokunaçları olan insansı bir canavar, muhtemelen bir Shoggoth. Cthulhu mitinin bir parçası olan bu yaratıkların tasarımı, proje hala üretim aşamasındayken Del Toro‘nun bahsettiği bir şeydi ve “Onlar eski zamana ait. İşlevseller. Asimetrik değiller. Simetri verimliliktir ve bunların verimli olması gerekiyor.” demişti.

Klibi izleyen hayranlar karışık duygularla tepki gösterdi. Birçoğu Guillermo del Toro‘nun vizyonunu gördükleri için sevinirken, diğerleri ise hiç yapılmayabilecek bir filmin yasını tuttu. Sahneyi izledikten sonra hayranlara katılmamak elde değil doğrusu. Siz ne dersiniz?

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.