Sinema Haberleri

Furiosa Filminin Resmi Özetiyle Gizemler Çözülmeye Başladı

Warner Bros., Furiosa için Avustralya’da çekimlere başlarken filmin Mad Max dünyasına nasıl bağlandığını ortaya koyan bir özet yayınlandı.

Warner Bros., George Miller‘ın Furiosa filminin Mad Max dünyasına nasıl uyacağını ortaya koyan özetini yayınladı. Mad Max’in yaratıcısı usta yönetmen George Miller, yakın zamanda Mad Max serisini Tom Hardy ile yeniden gündeme getirdi. Miller’ın serisindeki ilk üç film olan Mad Max (1979), The Road Warrior (1981) ve Mad Max: Beyond Thunderdome (1985) filmlerinde Mel Gibson, Mad Max’i canlandırmıştı.

Miller, 2015 yılında Mad Max: Fury Road ile geri döndü. Tom Hardy’nin Max rolünde oynadığı filmde Charlize Theron da Citadel diktatörü Immortan Joe‘nun bir sürücüsü olan Imperator Furiosa olarak karşımıza çıktı. Şimdi de Furiosa’nın geçmişini anlatacak filmde Anya Taylor-Joy‘u genç Furiosa rolünde izleyeceğiz.

Şimdi Warner Bros., filmin Mad Max dünyasına nasıl uyacağına dair daha net bir anlayış sağlayan film için bir özet yayınladı. Fury Road’da Furiosa‘nın Green Place of Many Mothers‘tan (Annelerin Yeşil Yeri) geldiği ortaya çıktı ancak kendisinin oradan alındığı ve sonunda Immortan Joe için bir Imperator olduğu belirtildi. Furiosa’da filminde karakterin, iki savaşan grup olan Immortan Joe ve Warlord Dementus arasında bir savaşa girmesi bekleniyor.

Dünya çökerken genç Furiosa, Green Place of Many Mothers’tan alınır ve Warlord Dementus tarafından yönetilen büyük bir Motorcu Sürüsü‘nün eline geçer. Çorak Toprakları süpürürken Immortan Joe‘nun başkanlık ettiği Citadel’e rastlarlar. İki tiran hakimiyet için savaşırken Furiosa eve dönüş yolunu bulmak için araçları bir araya getirmeye çalışır ve bu sırada birçok olaydan sağ çıkmak zorundadır.

Özet, Immortan Joe’nun filmde gerçekten büyük bir rol oynayacağını doğruluyor. Kısacası hikayeyi Mad Max dünyasına en sağlam şekilde bağlayan karakter yine Immortan Joe olacak. Mad Max: Fury Road filminde Hugh Keays-Byrne, Immortan Joe’yu canlandırdı ancak Furiosa’da kimin oynayacağı belli değil. Bununla birlikte, muhtemelen Warlord Dementus’u oynayacak kişi de daha önce duyurulan Chris Hemsworth olacak. Belki Immortan Joe’yu da Tom Burke canlandırabilir.

Scaborus Scrotus

Dementus’un ismi, ilk olarak George Miller’ın notlarından yola çıkarak yaratılan 2015 tarihli Mad Max video oyununda geçmişti. Bu aynı zamanda, Immortan Joe’nun üçüncü oğlu (ve video oyununun ana baş düşmanı) Scaborus Scrotus‘un da filmde görülebileceği anlamına geliyor. Belki de zaten oyuncu kadrosunda olan Angus Sampson bu karakteri canlandırabilir.

Miller’ın Furiosa ile Mad Max dünyasına geri döndüğünü bilmek heyecan verici. Film şu anda Avustralya’da çekiliyor ve seriyi tanımlamaya gelen vahşi ve çılgın çorak arazi tasarımlarını gösteren set fotoğrafları şimdiden ortaya çıkmaya başladı. Miller’in Fury Road’u seri için mutlak bir oyun değiştiriciydi ve Furiosa’nın farklı türde bir film olacağını söylese de, yine de o dünyaya geri dönüş, heyecanlanmak için fazlasıyla yeterli. Furiosa, 24 Mayıs 2024‘te vizyona girecek.

Kaynak: ScreenRant

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.