AYBABTUSinema Haberleri

Dungeons And Dragons Filminin Yazarları, Senaryo Hakkında Konuştu

Uzun yıllardır beklediğimiz Dungeons and Dragons uyarlamasının arkasındaki isimler Jonathan Goldstein ve John Francis Daley, filmin senaryosu hakkında ilk defa açıklamalarda bulundular.

Aslında hikayenin nasıl şekilleneceği, hangi diyarda geçeceği ya da özel bir diyarda mı geçeceği gibi bilgilere ulaşmak isterdim. Fakat John Francis Daley’e göre filmde bolca komedi unsuru da olacakmış.

John Francis Daley ve Jonathan Goldstein

Hollywood Reporter’a röportaj veren ikili, film hakkındaki sorulara cevap verdiler. John Francis Daley, uzun zamanlı bir Dungeons and Dragons oyuncusuymuş. Röportajda her hafta buluşup oynadıklarından ve çok eğlendiklerinden bahsetti.

Buna yönelik gelen soru ise “D&D’yi komedi olarak görüyor musunuz?” oldu. İkiliye göre tüm filmi baştan aşağı komedi yapmak pek mantıklı değil. Ancak masa başında bolca vakit geçirdikten sonra oyuncuların başlarına ne gibi komik olaylar geldiklerinin farkında olduklarını söylediler. Kendileri de oyunun bir parçası olunca, bu komik olaylardan kendileri de nasiplerini almışlar.

John Francis Daley, bu soru için “D&D, onu oynayan insanların birbirleriyle paylaşımlarından ötürü eşsiz bir fantazya bakışı. Bu sebeple fantazyayı birebir taklit etmek ya da işlemek istemiyoruz. Daha önce görmediğimiz bir yol bulmaya çalışıyoruz” sözlerine yer verdi. Goldstein ise filmin eğlenceli ama safi komedi olmaması gerektiğini ekledi.

Son dönemde birçok başarılı filme imza atan ikili, bunlardan biri Spider-Man: Homecoming, ortaya güzel bir senaryo çıkaracak gibi duruyor. Şu aralar Paramount Pictures’a senaryonun ikinci taslak halini atmışlar. Yapımcı firmaysa okuma provaları yapıp en uygun kimyaya sahip oyuncuları aramaktaymış.

Ayrıca bir söylentiye göre bu okuma günlerinden birine Avustralya’dan da biri katılmış ama kim olduğu bilinmiyor. Acaba bu isimsiz kahraman kim olabilir?

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  "Night of the Hunter" ile Drizzt Macerası Devam Ediyor!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.