Sinema Haberleri

Carrie Fisher’ın Ölüm Sebebi Uyuşturucuya Bağlı Olabilir

Geçtiğimiz Aralık ayında hayatını kaybeden Carrie Fisher‘ın vücudunda eroin, kokain ve ecstasy bulunduğu tespit edildi.

Associated Press, Fisher’ın vücudunda kokain, eroin ve ecstasy bulunduğunu ancak bu maddelerin ölümünde ne gibi bir etkisi olduğunun belli olmadığını açıkladı. Pazartesi yayınlanan otopsi raporuna göre Fisher, 23 Aralık’ta uçakta kalp krizi geçirmesinden 3 gün önce kokain almış. Bundan 4 gün sonra ise hayatını kaybetti. Eroin sindirildikten bir süre sonra da vücutta saptanabilirken ecstasyi ne zaman almış olduğu belli değil. Sonuçlar Fisher hastaneye geldiğinde çekilen toksikoloji taramalarından elde edildi.

Los Angeles Adli Tıp Kurumu’ndan yayınlanan rapora göre, Carrie Fisher‘ın ölüm nedeni uyku apnesi, koroner arter duvarlarında yağ dokusunun oluşması, aterosklerotik kalp hastalığı gibi faktörlerin kombinasyonundan kaynaklanıyor. Ayrıca bipolar bozukluk da dahil olmak üzere psikolojik hastalıklarından dolayı çeşitli ilaçlar kullanıyordu. Los Angeles Adli Tıp Kurumu, mevcut toksikoloji bilgilerine dayanarak Fisher’ın kanında tespit edilen çoklu maddelerin önemini belirleyemediklerini ancak ölümüyle ilişkili olabileceğini belirtti.

Fisher’ın kızı Billie Lourd, “Annem, uyuşturucu bağımlılığı ve psikolojik ve zihinsel hastalıklarıyla hayatı boyunca savaştı. Bu hastalıklar sonucunda da hayatını kaybetti. Bu hastalıkları çevreleyen sosyal damgalamalar ile mücadele etti. Ailelerle, bu hastalıklarla karşı karşıya kaldıkları utanç hakkında konuştu. Annemi biliyorum, ölümü bile insanları mücadeleleri konusunda açık olmaya teşvik ediyor. Zihinsel sağlık programları için hükümetten ekonomik yardım talep edin. Utanç ve toplumun size vurduğu damgalar çözüm yolundaki en büyük engellerden biri. Bu engeller iyileşmek için verdiğiniz savaştaki düşmanlarınız. Seni seviyorum, anne.” dedi People Magazine’e verdiği demeçte.

Carrie Fisher‘ın kalbinin aniden durması sonucu ölümünden bir gün sonra annesi Debbie Reynolds da hayatını kaybetti.

Güncelleme: Haberin başlığı yanlış anlaşıldığı için değiştirildi.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  George Miller Yeni Mad Max Filmiyle İlgili İddiaları Doğruladı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.