Sinema Haberleri

Burton ve Selick Kararlı! Nightmare Before Christmas Devam Filminde Kesinlikle CGI Olmayacak

Disney ısrar etse de, Tim Burton ve Henry Selick, stop-motion efsanelerinden Nightmare Before Christmas‘ın devamında CGI (Computer-generated Imagery) kullanılmasına karşı çıkmayı sürdürüyor.

Netflix‘in önümüzdeki ay çıkacak filmi Wendell&Wild‘ı yöneten Henry Selick, Toronto Uluslararası Film Festivali‘nde Collider’a konuştu. Selick‘in, Tim Burton ile 1993‘ün sevilen stop-motion filmi Nightmare Before Christmas‘ın devam filmi için kendisine ulaşılıp ulaşılmadığı sorusuna yanıtı elbette ‘Evet’ oldu.

Kült filmin devamı için her zaman teklif geldiğini ancak başlangıçta hep “Ama CG olmalı” dendiğini söyleyen Henry Selick, “Bu benim için ilk ​​değildi fakat Tim Burton için kesinlikle öyleydi” dedi.

Açıkçası Disney‘in, Selick ve Burton‘ın Jack Skellington ve arkadaşları için yarattığı dünyada bu kadar çok yer kaplayan stop-motion büyüsünü ortadan kaldırma isteğini anlamak mümkün değil. Oogie Boogie olsa “Şaka yapıyorsun, şaka yapıyorsun” derdi. Disney‘in derdi muhtemelen verimlilik ancak şükür ki Nightmare Before Christmas‘ın yaratıcıları CGI teklifine ısrarla karşı çıkıyor. Zaten hayranları da aradaki farkı biliyor ve maceraların devamını beklemeye razılar.

10 Maddede The Nightmare Before Christmas Gerçekleri

Nightmare Before Christmas’ın Kısa Filmleri Gelebilir

Öte yandan festivaldeki konuşmalar sırasında ortaya atılan kısa film fikrine sıcak bakan Henry Selick, “Kısa film fikri geçmişte hiç gündeme gelmedi. Tim’in bir kısa filme açık olabileceğini düşünüyorum. Bu yeni yaklaşım devam filmi çekmeyi haklı çıkarabilir. Bir Cadılar Bayramı, Noel özel ya da Zero hakkında bir kısa film olabilir. Onun dünyaya bakış açısı ya da hayatındaki bir gün gibi. Bence bu harika bir fikir ve yapılabilir. Tim’in o zaman geri döneceğini tahmin ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Sonuç olarak Nightmare Before Christmas‘ın devam filmi için daha çok bekleyeceğiz gibi ama Henry Selick‘in stop-motion sihirbazlığını 28 Ekim‘de Netflix‘te yayınlanacak Wendell & Wild filminde görebileceğiz. Sally‘nin hikayesi ise Shea Ernshaw‘ın yazdığı ve 2 Ağustos‘ta çıkan Long Live the Pumpkin Queen: Tim Burton’s The Nightmare Before Christmas adlı romanda devam ediyor.

YouTube player

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.