Sinema Haberleri

Boba Fett, Sarlacc Çukurundan Nasıl Kurtuldu?

Ödül avcısı Boba Fett, The Mandalorian dizisinde yıllar sonra karşımıza çıktığında, Star Wars galaksisinde nasıl hayatta kaldığına dair soruları gündeme getirmişti.

Temuera Morrison tarafından canlandırılan Boba Fett‘in başına gelenler The Mandalorian dizisinde anlatılmadı. Movieweb‘ten Ryan Scott, yakında Star Wars evreninde kendi dizisine de kavuşacak olan Boba Fett‘in hayatta kalma olasılıklarını sıraladı.

Lucasfilm şimdiye kadar romanlar, çizgi romanlar ve video oyunlarında Boba Fett‘in kaderi hakkında net bir açıklama yapmadı ancak bazı güçlü ipuçları verdi.

Marvel Comics‘in yayınladığı Star Wars 81. sayıda, Sarlacc çukurundan kaçan Boba Fett yer alıyordu. Aralık 1983‘te yayınlanan çizgi roman, Fett‘in canavarın ağzına düştüğü Return of the Jedi‘daki olaylardan sonrasında geçiyordu. Fett, Jetpack’ini kullanarak Sarlacc‘tan fırlıyordu. Daha sonra ona rastlayan Jawalar, bir droid olduğunu varsayarak yakalıyordu. Boba Fett o dönemde hafıza kaybı yaşıyordu. Bu yüzden sayının ilerleyen bölümlerinde Han Solo ve Prenses Leia Jawalar ile karşılaştığında Fett, Han‘ı tanımadı. Sonunda Jawaların sandcrawler‘ı Sarlacc çukuruna düştü böylece ödül avcısı başladığı yere geri döndü.

Star Wars efsanesinde Boba Fett‘in hayatta kalmasıyla ilgili en kapsamlı anlatım, 1996 yılında çıkan Tales from Jabba’s Palace antoloji kitabındaki A Barve Like That: The Tale of Boba Fett‘te bulunuyor. J.D. Montgomery‘nin hikayesinde; Boba Fett, Return of the Jedi‘daki düşüşünün ardından Sarlacc‘ın midesinde uyanır. Yaratığın dokunaçları arasında takılı kalan Fett‘in zırhı Sarlacc‘ın sindirim suları yüzünden çok zarar görür. Boba Fett, Sarlacc‘ın geçmişteki kurbanlarıyla telepatik bir bağ kurar ve onlarla iletişime geçer. Boba çukurun ilk kurbanı Susejo‘ya ulaşır. Onun telepati ile Sarlacc üzerinde biraz kontrolü olduğu ortaya çıkar. Bu kontrol neticesinde Boba Fett‘in jetpacki patlayınca, ödül avcısının yaratığın elinden kaçması için fırsat doğar. Canavarda delik açmak için el bombaları kullanan Fett böylece kurtulur.

Boba Fett, Dark Empire‘da da ortaya çıktı. Dark Horse tarafından yayınlanan çizgi roman serisinde Han Solo, Boba Fett ile bir kez daha karşılaşır ve onu Jabba the Hutt‘a teslim eden ödül avcısını görünce şaşırır. Birbirlerini en son gördüklerinde Fett, bin yıl boyunca yavaşça sindirilmek üzere Sarlacc‘a düşmüştür ama nasıl kurtulduğu burada da anlatılmaz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Quentin Tarantino'dan "Star Trek" Açıklaması

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.