Sinema Haberleri

Blade Günün Birinde Geri Dönebilir

Bundan 20 yıl önce birbiri ardına çıkan Batman ve Robin filmlerini bilirsiniz. Hollywood, izleyicilerin süper kahraman filmlerinden bıktığına karar verip bunları sonlandırdı, ta ki Blade beyaz perdeye gelene kadar. Blade, Spider-Man ya da Fantastic Four kadar ünlü olmasa da Wesley Snipes bu filmdeki başarısıyla süper kahraman filmlerinin önünü yeniden açtı.

Marvel Stüdyolarının başkanı Kevin Feige, JoBlo ile yaptığı röportajda şunları söyledi:

17 yıldır Marvel çatısı altında çalışıyorum ve modern çağın başlattığı iki şey var; bunlardan birincisi X-Men’di. İnsanlara “Ah, burada hayat var” dedirten ilk şey bu oldu. Ama X-Men‘den birkaç yıl önce Blade vardı.

Feige’e göre, Hollywood 1990’lı yıllarda Marvel’ı kibirli görüyordu. “Radyoaktif bir örümcek tarafından ısırılan bir çocuk ve İkinci Dünya Savaşı’nda kalkanını frizbi gibi kullanan bir süper asker mi? Hadi oradan” diyorlardı. Blade bu algıyı değiştirdi. Sadece 45 milyon dolarlık bütçeye karşı 131 milyon dolarlık bir gişe başarısı elde etti. Film bir kült haline geldi ve Wesley Snipes hala bu rolüyle hatırlanıyor.

Feige sözlerine şöyle devam etti:

Blade hiç kimsenin duymadığı bir karakterdi. Tomb of Dracula‘nın birkaç sayısında görünen bir karakter kendi büyük film serisine kavuştu. Bu benim için her zaman hatırlanması gereken bir ders. Karakterin ne kadar tanındığı önemli değil, önemli olan filmin ne kadar iyi olduğudur. Bu yüzden üstünden yıllar geçmesine rağmen Guardians of the Galaxy ve Doctor Strange gibi filmleri yapıyoruz.

Marvel Sinematik Evreni’nin tamamı Feige’in Blade’den aldığı ders üzerine kurulmuştur. 1990’lı yılların sonlarında yaşanan mali zorluklar nedeniyle Marvel, en büyük karakterlerinin film haklarını diğer stüdyolara sattı. Marvel’ın yöneticileri filmleri kendi başlarına yapmaya karar verdiklerinde ellerinde kalan karakterlerle idare etmek zorundaydı. Kimsenin haklarını satın almakla ilgilenmediği karakterlerden biri Iron Man‘di. Iron Man, pek kimsenin sevmediği basit bir karakterdi ancak 2008 yılında Robert Downey Jr.‘ın rol aldığı solo filmiyle birlikte herkesi kendine hayran bıraktı. Marvel, Guardians of the Galaxy’i duyurduğunda insanlar Marvel’ın delirdiğini düşündü. Konuşan bir rakun ve yürüyen bir ağaç o güne kadar ilgi çeken Marvel karakterleri arasında değildi. Guardians of the Galaxy, gişelerde 773 milyon dolar hasılat yaptı. Ardından gelen ikinci filmi ise 850 milyon doları aşarak Robert Downey Jr.’ın yer almadığı en başarılı Marvel filmi oldu.

“Blade’den aldığım ders ile risk almayı öğrendim”

Marvel hayranları Blade’in geri dönmesi konusunda oldukça istekli. Ancak Feige’in Blade için acil bir planı yok gibi görünüyor.

Günün birinde Blade’in geri dönmesinin güzel olacağını düşünüyoruz. Şimdi değil ama günün birinde eğlenceli bir çalışma yapabiliriz.

Kevin Feige, bu cevabıyla hayranları hayal kırıklığına uğrattı. Hayranların çoğu Blade’in iyi bir Netflix dizisi olacağını savunuyor. Geçtiğimiz yıl bir Underworld/Blade crossoverı için çalışmaların başladığına dair haberler çıkmıştı. Ancak Feige bu konuya da “Uzun zaman önce de bu soru sorulmuştu. Zamanı geldiğinde Blade ile bir şeyler yapacağız fakat şimdi değil” yanıtını verdi.

Görünen o ki Feige, Blade ile kesinlikle çalışmak istiyor ancak henüz bu isteğini hayata geçirebileceği sağlam bir planı yok.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Edge of Tomorrow'un Devam Filmi Netleşti Gibi

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. yazayım da rahat edeyim efendim. o güzelim filmi rezil ettiniz abuk subuk ergen filmine çevirdiler trinity imiş peh 2. si de bitik ama 3. bitik kere bitik. şimdi anti klişe timi gelip ağzıma kürekle vurabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.