Sinema Haberleri

Ben Affleck: “Batman’i Nihayet Çözdüm”

Ben Affleck, The Flash filminde Batman kostümünü son kez giyecek. Batman rolünde en sevdiği sahnelerin bu filmde olduğunu söylüyor. Justice League döneminde dibi gördüğünü ve Batman’i sevmediğini itiraf ediyor.

Ben Affleck bir süredir farklı röportaj ve açıklamalar sırasında haber niteliği olan şeyler söylüyordu. Bu yazımızda onları bir araya topladık.

Batman’i Nasıl Canlandırmam Gerektiğini Nihayet Çözdüm

Bunu daha önce hiç söylememiştim. Fakat sanırım Batman ve Batman’in yorumlanışı açısından en sevdiğim sahneler The Flash filminde geçiyor. Umarım yaptığımız işlerin bütünlüğünü bozmazlar çünkü bence muhteşem ve ilgi çekiciydi. Farklıydı, ama karaktere uymayacak şekilde farklı değildi. Kim bilir? Belki bu şekliyle iş görmeyeceğini düşünüp değiştirirler. Fakat benim gördüğüm ve yaptığım şekli gayet eğlenceli, tatmin edici ve heves uyandırıcıydı. Ve şöyle düşündüm. “Vay be, galiba nihayet bu işi çözdüm.”

Ben Affleck

The Flash filmi hem Ben Affleck hem de Michael Keaton‘ın Batman karakterlerini bir araya getirecek. Fakat aktörlerin kendi filmlerinde canlandırdıkları Batman’ler bu filmde farklı karakterlere bürünebilir. Geçtiğimiz günlerde Keaton eski Batman filmlerini neden bıraktığını açıklamıştı, buradan okuyabilirsiniz. Keaton’ın Batman konusundaki görüşleri çok netti, onun karanlık ve hüzünlü olması gerektiğine inanıyordu. Ayrıca Batman’i anlamayan bir yapımda çalışmayı reddediyordu. Dolayısıyla The Flash’teki rolünün de onu tatmin ettiği çıkarımıyla mutlu olmuştuk.

Ben Affleck ise ‘Batman’i nihayet çözdüm’ şeklinde bir açıklama yapıyor. Bunda Keaton ile birlikte çalışmış olmanın bir etkisi var mıdır acaba? Aktörün sözleri aynı zamanda yaptığı ve beğendiği işlerin sinemaya çıkan versiyonda kendisini bile hayal kırıklığına uğratan geçmiş deneyimlerine gönderme yapıyor. Umarız The Flash de bizi öyle bir hayal kırıklığına uğratmaz. Zira Affleck de Keaton da son kez Batman kostümlerini giyiyorlar. Bundan sonra Gotham, Robert Pattinson‘a emanet.

Justice League Sırasında Çukurun Dibindeydim

Affleck Justice League filminin onun açısından dibin de dibi olduğunu söyledi. Bunun tamamen film ile alakalı olmadığını, filmin çekildiği dönemdeki kişisel durumuyla da alakalı olduğunu söyledi. Birçok olumsuz faktörün bir araya gelmesiyle çok tatsız bir deneyim yaşamış. Kişisel sorunları, Jennifer Garner ile boşanması, çakışan programları, sürekli yolculuk etmek zorunda kalması, Zack Snyder‘ın kızının ölümü sebebiyle Joss Whedon ile yeniden çekimler yapmak… “Hayatımın en kötü deneyimiydi. Korkunçtu. Hiç hoşlanmadığım bir sürü şey üst üste geldi.” diyor.

Justice League filminde ve Batman rolünde bunca olumsuzluk yaşadıktan sonra kendisini tükenmiş hissediyormuş. Dolayısıyla artık kendisini mutlu edecek projelere dahil olmayı tercih ediyormuş. Önceki gibi başkalarını memnun etmek için kendisini hırpalayacağı işlerde yer almak istemiyormuş.

Batman ile mutlu olmayacağını fark etmiş ve Batman filmlerini Batman’i seven birinin yapması gerektiğini düşünüyormuş. “Belki 32 yaşında falan olsaydım Batman’le ilgilenmeyi sevebilirdim” diyor 49 yaşındaki Affleck. Fakat artık değmediğine karar vermiş. Kişisel önceliklerinin farkında olarak hayatını buna göre değiştirmiş olmakla rahatladığını söylüyor.

Affleck daha önce Batman rolünü çocukları için kabul ettiğini söylemişti. Çocukları Argo gibi onun parladığı filmleri izlemiyormuş. Justice League çilesine de çocukları “Benim babam Batman” diyebilsin diye katlanmış. Aktörün çocukları şu an 15, 12 ve 8 yaşlarında.

The Last Duel Gişede Başarı Elde Edemese Bile İyi Bir Film Oldu

The Last Duel filminin gişede başarısız olması filmin kendisinden daha ünlü olmuştu. Bizim çoğu okurumuz da bu başarısızlık haberini yaptığımızda filmin varlığından yeni haberdar olduklarını söylemişti.

Ridley Scott bu başarısızlığı hoş karşılamayıp suçu telefonlarından kafasını kaldırmayan gençlere atmıştı. Fakat hepimiz asıl suçlunun filmin duyurusunu yeterince yayamayan stüdyolar ve pandemi olduğunu biliyorduk. Zira filmin yorumlarının neredeyse tamamı filme övgüler yağdırıyordu. Eleştirmenler gişe başarısızlığını filmin yetişkin kitleye hitap etmesi sebebiyle popülerliğinin azlığı olarak da yorumlamıştı.

Ben Affleck ise yönetmen ile aynı düşünmediğini söyledi. Artık film alışkanlıklarımızı değiştirdiğimizi ve The Last Duel’ın evlerde izlenecek ve beğenilecek bir film olduğunu düşünüyormuş. Durumu radyonun yerini alan televizyonlara benzetiyor. Netflix, Amazon Prime, Disney+ gibi yayıncılar arttıkça sinema ve evde film izleme konseptleri değişiyor. Scott ve daha birçok ünlü yönetmen bunu güzel bir değerin korkunç bir kaybı olarak görüyor. Ancak Affleck bunun doğal bir değişim olduğunu, eskiye sıkı sıkı bağlanmamak gerektiğini savunuyor. The Last Duel hem aktöre, hem yönetmene hem de eleştirmenlere göre gayet iyi bir film. Dolayısıyla “sinemada olmadıysa evde bile değerini bulacaktır” diyor.

Ben Affleck’in En Son Çıkan Filmi: The Tender Bar

Ben Affleck’in en son yayınlanan filmi Amazon Prime Video’ya özel drama türündeki The Tender Bar.

George Clooney‘nin yönettiği film, amcasının barında birçok baba figürüyle birlikte büyüyen bir çocuğun hikayesini anlatıyor. Senaryo, Pulitzer ödüllü Amerikalı gazeteci J.R. Moehringer‘ın gerçek anılarını anlatıyor. Ben Affleck ana karakterin bar işleten amcası rolünde. Ready Player One filminin Parzival’ı Tye Sheridan da başrolde. Yani Moehringer’ın çocukluğunu canlandırıyor. Filmin kadrosu çok fazla ünlü isme sahip değil. Ancak çok sevdiğimiz Doc Brown, yani Christopher Lloyd da oyuncular arasında.

YouTube player

İzleyecek duygusal, sıcacık bir film arıyorsanız, neden olmasın?

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Batman: Arkham Knight İçin Batgirl DLC'si Gelecek

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.