Sinema Haberleri

Andy Serkis, George Orwell’in Hayvan Çiftliği Klasiğini Animasyona Uyarlayacak

Oyunculuğu kadar yönetmenliği ile de bilinen Andy Serkis, George Orwell‘in klasik hikayesi Animal Farm‘ı animasyon film olarak beyaz perdeye uyarlamaya hazırlanıyor.

Breathe, Mogli: Legend of the Jungle ve son dönemde Venom: Let There Be Carnage filmlerini çeken Andy Serkis, animasyon sektöründe 30. yılını kutlayan Cinesite ile anlaştı.

Andy Serkis, Animal Farm projesi için, “Bu olağanüstü hikayeyi beyaz perdeye taşımanın zorlu yolculuğu, Aniventure ve Cinesite’taki harika ekiple ortak olma fırsatıyla ödüllendirildi. Birlikte Orwell’in başyapıtının kendi versiyonumuzu, duygusal olarak güçlü, esprili ve her yaş için sevilebilir hale getirmeyi umuyoruz. Bu sadece zamanımızın değil, gelecek nesillerin de hikayesi.” dedi.

1945‘te yayınlanan distopik masal, bir grup çiftlik hayvanının eşit, özgür ve mutlu olabilecekleri bir toplum yaratma umuduyla insan sahiplerine isyanını konu alıyor. Time Magazine tarafından 1923 ile 2005 yılları arasında en iyi 100 İngilizce romandan biri olarak seçilen Animal Farm, Orwell‘e Restrospective Hugo Ödülü kazandırmıştı. Hikaye daha önce John Halas ve Joy Batchelor tarafından 1954‘te filme uyarlanmış, 1999 yılında ise John Stephenson imzasıyla bir TNT TV filmi olmuştu.

Animasyon filmi Storks ve Captain Underpants‘ten Nicholas Stoller yazdı. Uyarlamanın yapımcılığını ise Adam Nagle (Paws of Fury: The Legend of Hank), Dave Rosenbaum (Hitpig) ve Jonathan Cavendish (Mowgli: Legend of the Jungle) üstleniyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.