Sinema Haberleri

Alien: Covenant, Prometheus’tan 10 Yıl Sonrasında Geçecek

alien-coveneant-banner

Ridley Scott sıradaki filmi Alien: Covenant’a başlamak üzere. Film, Alien evreninde geçen üçlemenin ilk filmi olan Prometheus’un 10 yıl sonrasında gerçekleşecek olayları konu alacak.

Filmde neler olacağını unutanlar için resmi özetini hatırlayalım; “Ridley Scott, Alien ile yarattığı evrene Alien: Covenant, Prometheus’la başlayan üçlemenin ikinci filmiyle geri dönüyor. Film, Scott’ın 1979 da ki bilimkurgu eseriyle direkt bağlantılı olacak. Galaksinin uzak köşesindeki bir gezegende geçen olayda koloni gemisi olan Covenant’ın mürettebatı, cennet olduğunu sandıkları ama gerçekte karanlık tehlikelerle dolu bir gezegen keşfederler. Bu gezegende yaşayan tek kişi, Prometheus seferinden hayatta kalan android David’dir.”

prometheus-david

Öncelikle Prometheus’un sonunda David’le birlikte mühendislerin gezegenini arayan Noomi Rapace’in karakterine ne olduğu sorusu geliyor akla. Film kadrosunda olduğu görülüyor. Belki ufak bir rolü olabilir. Collider’ın, kostüm tasarımcısı Janty Yates ile yaptığı röportajda keşfettiğine göre Rapace’in büyük bir rolü olmamasının nedeni filmin Prometheus’dan 10 yıl sonrasında geçiyor olması.

prometheus-Noomi-Rapace

David’in android olduğunu göz önünde bulundurunca 10 yıl sonra hayatta kalması, Rapace’in karakterine göre daha olası duruyor. Yeni ekiple David’in yolu kesişince belki geçmişe ait bir sahnede görebiliriz kendisini.

Alien’ın gemi ekibini tek tek avlaması mutlaka olacaktır ama umarım çok ön planda olmaz. Mühendislerle ilgili daha çok sahne görmek istiyorum. Güzel bir denge olursa Alien evreninde devam filmleri için bambaşka hikaye yollarının önü açılmış olur.

Alien: Covenant, 7 Ekim 2017’de sinemalarda olacak.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  The Crow Filminin Çekimleri Yakında Başlıyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.