Haberler

Sin City Film ve Dizi Hakları Bir Kez Daha Frank Miller’da!

Kendine has tarzı ile Frank Miller’ın noir serisi Sin City, popüler çizgi roman serileri içerisinde kendine has bir yere sahip olmuştur. Ayrıca seri, iki film uyarlaması ile çizgi roman sayfalarından, sinema izleyicisine ulaşmayı başararak karanlık dünyasına daha çok kişiyi çekip, yıllar içerisinde kendine kült bir okur kitlesi oluşturdu. Geçtiğimiz yazdan beri yeni uyarlama haberleri alsak da bu haberleri kesin bir duyuru bir türlü takip edememişti. Ne var ki bu durum çok yakında değişebilir zira Sin City dizi ve film hakları bir kez daha serinin babası Frank Miller’da!

Serinin daha önce çekilmiş iki filmi Sin City ve Sin City: A Dame to Kill For, Weinstein Kardeşler’e ait olan The Weinstein Company çatısı altında çekilmişti. Şirket serinin film haklarının yanı sıra dizi haklarını da elinde tutuyordu fakat bir Sin City dizisine dair projeler bir türlü hayata geçirilememişti. Şirketin sahibi iki kardeşten Harvey Weinstein ile ilgili ortaya çıkan skandal gelişmelerden sonra şirket bünyesindeki çoğu başlığın satılması gündemdeydi ve Sin City de bu başlıklardan biriydi.

İlginizi Çekebilir  2019 Emmy Ödülleri Adayları Açıklandı. Game of Thrones 32 Dalda Aday Gösterildi

Neyse ki Sin City el değiştirmeden Miller araya girmeyi ve seri haklarının satılmasının planlandığı Lantern Capital Partners ile anlaşmayı başardı. Şirketi ikna etmeyi başaran Miller bir kez daha serisinin film ve dizi haklarını eline almayı böylece başarmış oldu. Bu anlaşma, serinin ikinci uyarlaması A Dame to Kill For filmini kapsamıyor fakat filmin, izleyicilerden aldığı ortalama ve aşağısı tepkileri göz önünde bulundurduğumuzda bunun Frank Miller için bir kayıp olduğu pek söylenemez.

► Sin City Dizi Oluyor!

Miller son yıllarda ismi tartışmalarla anılıyor olsa da bir sanatçının, kendi eserinin haklarını elinde tutması hem sanatçı hem de eseri açısından oldukça önemli bir konu. Bunun yanı sıra sanatçıların, eserlerinin uyarlamalarında aktif rol alması ise çoğu zaman iyi sonuçlar ortaya çıkardığı için bu gelişme şüphesiz ki birçok Sin City hayranı için oldukça sevindirici. Bu gelişme belki de Sin City’nin alçak, tehlikeli fakat bir o kadar da çekici siyah-beyaz dünyasına çarpıcı bir dönüş yapmamıza vesile olur.

İlginizi Çekebilir  BBC, 13. Doktor'dan İlk Resmi Videoyu Yayınladı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu