Haberler

Şehri Fantastik Karakterlerle Renklendiriyorlar – Onaranlar Kulübü

İstanbul’un sokaklarında canınız sıkkın bir şekilde dolaşırken bir anda yan tarafınızdaki binanın üstünde renkli ve fantastik bir karakter gözünüze çarpıyor. Anlam veremiyor ve daha dikkatli bakıyorsunuz ve o anda yüzünüzde küçük bir tebessüm oluşuyor…

Her şeyi hızlıca tükettiğimiz, onarmaya çalışmadığımız -ilişkileri bile- bir dönemde, Onaranlar Kulübü şehri fantastik karakterlerle donatıyor ve hayatımızı renklendiriyor.

3D Printer ile ürettikleri fantastik yamalarla bir yandan yapıları onarıp daha güzel hale getirirken bir yandan da hayatı renklendiriyorlar. Duyarlılığı ve samimiyetiyle gönüllerin belediyesi olan Kadıköy Belediyesi ile iletişime geçen Onaranlar Kulübü kurucuları Doğukan Güngör, Ufuk Emin Akengin ve Furkan Bakır, urbanhacking adını verdikleri bu projelerini hemen kabul ettirmişler ve üç boyutlu yazıcıda ürettikleri “yamaları” sokaklara yerleştirmeye başlamışlar.

Ekip kendilerini şöyle tanımlıyor;

Yaklaşık 2 senedir üzerinde çalıştığımız OK’nin nihayet vücut buluyor olması kulübün kurucuları olarak bizleri çok mutlu ediyor. Her birimiz kendi yoğun iş tempomuzun içinde zaman ayırdığımız OK projelerinin ilham vermesini ve bu kulübü kocaman bir dünyaya dönüştürmesini istiyoruz.

Biz yaratıcı, yenilikçi, üretmeye, onarmaya teşvik eden, kente, insanlara, hayvanlara kısacası çevreye uyumlu projeler üreten gönüllüler kulübüyüz.

Maker Hareketi’nden ilham alarak; rekabet yerine paylaşımın, para yerine yeteneğin, yoğun ezber bilgi yerine deneyimin daha önemli olduğunu düşünüyoruz. bu yüzden kendimizi üreterek ifade ediyor çeşitli materyaller, teknolojiler kullanarak kentlerle, insanlarla, hayvanlarla, bitkilerle kısaca çevremiz ve çevremizdekilerle bir bütün olarak hareket ediyoruz.

İşte sokaklarımızı renklendiren Onaranlar Kulübü’nün her an sokakta görebileceğiniz fantastik işleri… Hayvanları da seven bu güzel kalpli ekibi biz de tüm kalbimizle tebrik ediyoruz, iyi ki varsınız!Onaranlar Kulübü’nü Facebook’taki sayfalarından, Twitter‘dan ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Shades of Sanity Sizi Sanitarium Kadar Korkutacak!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu