Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Savaş Öncesi Paralarınızı Hazırlayın, Fallout Monopoly Hazır!

Savaş Öncesi Paralarınızı Hazırlayın, Fallout Monopoly Hazır!

fallout-monopoly-banner

Fallout Monopoly, güzel bir fikir olsa da resmi sürüm olarak karşımıza çıkmayacak. Neyse ki, oyunu geliştiren Reddit kullanıcısı tüm kartları ve oyun sahasını internete yüklemeyi akıl etmiş.

Fallout 4’ün gelmesine yakın herkesin midesi guruldamaya başladı. Kimimiz mobil platform üzerinden Fallout Shelter ile bu açlığı doyurmaya çalışıyor. Kimimiz ise Fallout 1, 2 ya da Bethesda’nın hazırladığı Fallout 3 ve New Vegas oyunlarından birini seçerek eski hikayelere kaptırdık kendimizi.

Piyasada bu kadar fazlasına Fallout etkisi varken, bizden daha boş vakti olan KongoBoom isimli Reddit kullanıcısı yeni Monopoly oyununu bizlerle paylaştı. Sepya oyun sahası, Fallout dünyasına ait bölgeler ve oyuna göndermeler içeren oyun kartlarıyla, harika bir iş çıkardığını söylemek gerek.

fallout-monopoly

Oyuna ait ilgili görselleri KongoBoom’un resmi Reddit profilinden inceleyebilir ve dahasını indirebilirsiniz. İndirmek ne işinize mi yarayacak? Biraz kafanı çalıştır sevgili Wasteland sevdalısı. Tabii ki, bu görselleri bastırıp Monopoly oynar gibi Fallout keyfi yaşayacağız.

Klasik Monopoly tahtası üzerinde bilindik şehir isimleri yerine Fallout New Vegas dünyasının şehirleri ve kasabaları yerleştirilmiş. Eh kumar dendi mi, akla gelen ilk yer New Vegas ve Mojave Çölü olunca burasını seçmesi çok da abes kaçmamış. Hoover Dam, Novac, Freeside gibi bölgeleri satın alabiliyor, ufak barınaklar inşa edebiliyorsun. Otel seçeneği yerine de, kumarhane dikme fırsatınız var.

İlginizi Çekebilir  Pillars of Eternity Masaüstüne Geliyor!

Açıkçası en kısa sürede güzel bir çıktısını ayarlayıp, eski Monopoly kutumu bu oyuna feda etmek istiyorum. Ayrıca ufak bir not: Bu oyunda maalesef göz yaşı ve terle kazandığımız gazoz kapakları geçmiyor. Bunun yerine savaş öncesi para kullanmak zorundayız.

fallout-monopoly-2

fallout-monopoly-3