Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Robot, Yaşlı Kadını Öldürdü

Robot, Yaşlı Kadını Öldürdü

Bilimkurgunun korkulu rüyası, Terminator ve I, Robot gibi eserlere de konu olan robotların başkaldırması olayı yavaş yavaş gerçeğe mi dönüşüyor?

Amerika’nın Michigan eyaletinde bir araba parçaları üreticisindeki robot, kontrolden çıktı ve 57 yaşındaki teknisyen kadının kafatasını ezdi.

12 yıldır firmada çalışan Wanda Holbrook, rapora göre ‘robotik makineler’ tarafından sıkıştırıldı ve olay yerinde hayatını kaybetti.

Independent’ın haberine göre, 57 yaşındaki kadın, tesisin 100 numaralı bölümündeyken bir anda çözülemeyen şekilde robot hareket etmeye başladı. Dava dosyasında yer alan bilgilere göre, normalde bölümdeki hücreler güvenlik kapılarıyla ayrılıyordu ancak kapılar henüz çözülemeyen bir şekilde açıldı. Kadını sıkıştıran robot, Wanda’nın başına bir römork parçası fırlatarak kafatasının ezilmesine neden oldu. Olayın ardından soruşturma açılırken, ölen teknisyenin eşi 5 robot firmasına dava açacak.

Bundan yaklaşık 2 sene önce de benzer bir olay yaşanmıştı. Yaşananlar “Robotlarla Bir Arada Yaşamamız Mümkün Mü?” sorusunu akıllara getiriyor.

Böyle davranmaktansa onları sevsek daha mı iyi sanki?..

İlginizi Çekebilir  Nebula Ödülleri 2014 Kazananları Açıklandı