Haberler

Rise of the Beholder – Oyuncu Kaydı

Macera mı arıyorsunuz? Hazinelerin peşinden mi koşmak istiyorsunuz? Bilinmeyen dünyaları keşfetmek için hevesli misiniz? O zaman birbirinden güzel bu oyunlardan birine katılmak için çabuk olun. Rise of the Beholder‘ın oyuncu kayıtları açıldı!

Dungeons and Dragons, Vampire, Star Wars gibi dünyaların arasında seçim yaparken dikkatli olun. Karşınıza ne gibi melun yaratıkların çıkacağını bilemezsiniz.

Frpnet, oyunlarda yaşanan uzuv kayıplarından, zehirlenmelerden, ölümlerden ve çaldırılan altın keselerinden sorumlu değildir.

Kutu oyunlarını istediğiniz zaman istediğiniz gibi oynayabilirsiniz, kutu oyunları için kayıt zorunlu değil.

Hemen oyunları inceleyin ve aşağıdaki formdan oyunlara kayıt olun!

Eski Şartlar, Eski Haklar

Oyun Sistemi: D&D 5E

Oyun Yöneticisi: Emre Cerah

Oyuncu Sayısı: 5

Deneyim: Şart değil

Oyun Bilgisi:

Dünya:

Mevcut var olmuş herşeyden önce “Ana” ve “Baba” vardı. Evrenin işleyişinden, dirlik ve düzeninden sorumluydular. Bütün var oluşun hareketini tasarlamak, çizmek ve düzgün bir şekilde işlemesini sağlamak çok önemli, önemli olduğu kadar da sıkıcı bir işti.

“Ana” ve “Baba”, tüm bu işlerinin arasında hem arada bir eğlenmek, hem de ileride gerektiğinde yüklerinin bir kısmını paylamak için bir “Varlık” oluşturma kararı aldılar. Oluşan bu varlığa Yredimul adını verdiler.

Ailesinin oynadığı ilginç “oyun” çok geçmeden Yredimul’un ilgisini çekti ve kendisi de oynamak istedi. “Ana” ve “Baba” çocuğun bu ilgisini biraz da nazlanarak kabul ettiler ve Yredimul oyunda yerini aldı.

Yredimul, son derece meraklı ve haşarı bir çocuktu. Mevcut düzen içerisinde ailesi tarafından kendisine verilen görevleri yapmak dışında, kendince bir takım deneyler yapmaya da başladı.

Ana ve Baba ne kadar yapmamasını sağlamaya çalıştılarsa da Yredimul’u vazgeçiremediler, arkalarını döndükleri anda Yredimul bildiğini okumaya devam etti ve sonunda Yredimul’a ceza verdiler, oyunu oynamasına artık müsade etmeyerek onu odasına yolladılar.

Her ne kadar haşarı olsa da, sorun çıkartsa da kendileri dışında bir “Varlık”ın olması, kendileri dışında da bir varlık yaratmak Ana ile Baba’nın hoşuna gitmişti. Yeniden denemeye karar verdiler, ama bu sefer kendilerine sorun olmasın, birbirleriyle oynasınlar da bize mani olmasınlar diye birbirine yakın zamanlarda 10 tane daha “Varlık” oluşturdular. Gel zaman, git zaman ailelerinin oynadığı oyun bu on varlığın da ilgisini çekti ve bunlar da oyunda yer almak istediler. Ana ve Baba bunu hiç beklemiyorlardı; aralarında konuştular ve çocukların oynayabileceği bir dünya yaratmaya karar verdiler. Çocuklar Playground’da oynayacak, ve oyunu kazanan Ana ve Baba ile evrenin yönetiminde söz sahibi olacaktı.

Çocuklar ordularını hazırladılar ve Kimi o ırkı yarattı, kimi bu ırkı yarattı, kimi onun ırkından adam çaldı, kimi bunun ırkından adam öldürdü derken dünya üzerinde bir hakimiyet mücadelesine giriştiler.

Dışarıdaki bu hengame Yredimul’un dikkatini çekti, odasından kafasını uzattı ve oyunu gördü. Baktı oyun zevkli, ödülü de büyük; ve diğerlerinin kırılmış oyuncaklarından kendi ordusunu yarattı.

Oyun:

Oyunumuzun konusuna gelince; Yakın zamanda gerçekleşmiş büyük bir deprem sonrasında, Beyaz Gölge dağının yamacında bir yarık meydana gelir.

Keskin Balta kasabasına yaklaşık bir günlük mesafede bulunan bu yarık, aniden bastıran yağmurdan kaçmak için sığınak arayan bir grup oduncu tarafından keşfedilir. Bu oluşmuş yarığın içerisinde yağmurun dinmesini bekleyen oduncular, yarığın devamında bir yıkıntı görürler ve daha fazla araştırmaya cesaret edemezler.

Bu olayın üzerine, isimsiz bir zengin tarafından, krallık dahilindeki loncalara ve yer altı gruplarına, bu kalıntıyı araştırmak üzere bir ekip toplandığına dair bir çağrı yapılır. Ücretin tatminkar olduğu ve ellerindeki en uygun adamın en kısa zamanda Keskin Balta kasaba hanına gönderilmesi gerektiği haberi verilir.

Bu haberi loncalardan edinen ve/veya şahsi çabalarıyla öğrenen beş maceraperest, gerek ün, şan ve şöhret kazanmak, gerekse vaad edilen büyük ödülden pay almak amacıyla Keskin Balta’ya doğru yola çıkar.

Karakterler GM tarafından hazırlanıp oyunculara verilecektir, oyuncular kendilerine önerilen 8 karakter içerisinden oynayacakları karakteri seçip oyuna başlayacaklardır.

Big Rescue in Little Planet

Oyun Sistemi: d20

Oyun Yöneticisi: Berk Yakar

Setting: Starcraft

Deneyim: Orta

Oyuncu Sayısı: 4-5

Görev Brifingi:

Evet, beyler yaklaşık 2 saat önce bir yardım çağrısı aldık. Çağrıyı yapanlar Phalanx Corporation. Şaşırtıcı bir durum çünkü, her işlerini kimseden yardım almadan yapan ketum bir şirket neden bizden yardım istemiş olabilir. İşleri daha da karışık hale getiren durum ise Black Forest adındaki çoğunlukla koruma işleri yapan bir şirketin onlara saldırdıklarını bildirmeleri oldu. Black Forestyeni şirket farkındayım ama biz paralı askerlerin bir onuru vardır ve birbirimize kışkırtma olmadan saldırmak onur kodumuza aykırıdır ve aksini tartışmak isteyen varsa şu anda bu odayı terk edebilir.

Şahsi fikrim bir grup kendini bilmezin Black Forest adını kullanarak sektörde elini kolunu sallayarak gezmek istemeleri. Buna burada bir dur diyeceğiz. Hedefiniz Asmion gezegeninin bulunduğu sistem bu görev için size bir adet kargo gemisi vereceğim. Ancak aslında zırhı güçlendirilmiş bir gemi elimizdekilerin en iyisi değil ama işimizi görecektir. Böyle bir gemiyle yollamamın sebebi dikkat çekmeden sizi oraya ulaştırmak. Yol üstünde bir ya da iki adet durağınız var çünkü garip korsanlık raporları gelmeye başladı ve tüm bunların bir şekilde bağlantılı olduklarını düşünüyorum.

Şimdi, öncelikli olarak Phalanx Corporation’dan geriye kimler kaldıysa onlarla temasa geçip güvenli bir yere ulaşmalarını sağlamak. Tercihen sizi gönderdiğim gemi bu iş için oldukça uygun. Bir diğer göreviniz ise ortalığı karıştıran kim onu öğrenmek olacak, böylece asıl kimin ile uğraşıyoruz öğrenmiş oluruz. Sürekli olarak benimle temas halinde olmanızı istemiyorum ancak önceden belirleniş saatlik dilimlerde ben size ulaşıp durum raporu alacağım. Haydi bakalım şimdi gidin ve beni gururlandırın.

Ateşlerin Ötesinde

Oyun Sistemi: Dungeons & Dragons 5th Edition

Oyun Yöneticisi: Ekin Ergün

Dünya: NecroSphere

Tür: Aksiyon, Araştırma

Oyuncu Sayısı: 3-5

Tanıtım Yazısı:

Braton Adası büyük bir olayla çalkalanmaktaydı. Sessiz, sakin, rahat bir günün bitimine ramak kala; gökyüzünden adeta bulutları yararak zemine düşen ateş parçacıkları düştüğü her yeri yakmıştı. Yangınlar, durumu fark edenlerce söndürülmeye çalışıldı ama hiçbir şekilde önüne geçilemiyordu. Ateşler birkaç dakika sonra, müdahale edilmeyenler bile, aynı anda söndü. Böyle bir durumla hiç karşılaşılmamıştı.

Şehirler ve kasabalardaki yetkililer hızlı bir şekilde değişik alanlarda onlarca görev ve araştırma noktası tespit ederek bu işi araştırmaya gönüllü olan koca yürekli, cengaver, yetenekli maceracıları bir araya getirerek görev dağılımı yapmaya başlamıştı. Macera grupları, birtakım testlerden geçerek yeteneklerini ve güvenilirliğini kanıtlayan kimseler arasından seçilmekteydi. Onlarca grup onlarca göreve yollandı. Son grubun yollandığı zamanın üzerinden bir ay geçti, hiçbirinden haber alınamadı.

Bir gün, Tjorgaald şehrinin surlarının üzerinden beliren bir silüet herkesi dehşete düşürdü. Hastalıklı olduğu onlarca metre öteden belli olan bu adam, elinde sıkı sıkı tuttuğu parşomenle surların dibine kadar sendeleyerek yürümüş; muhafızla önemli bir haber taşıdığından ve Lord Largus ile görüşmesi gerektiğinden bahsetmişti. Özel bir karantina bölgesi oluşturarak adamı içeri aldılar ve uygun şartlar gerçekleşince Lord Largus ile görüşmesi sağlandı. Meraklı bir şekilde görüşmeye giden lordun yüzündeki ifade, görüşme alanından çıktığından beri sert ve donuktu. Nargand kulesinde geçirdiği iki günün ardından birkaç tane mühürlü mektup hazırlamış ve kuzguncuya bizzat kendi teslim etmişti. Soranlara kesinlikle cevap vermiyordu ama yakın zamanda birtakım misafirleri olacaktı ve onları bekleyen özel bir görev vardı. Belki de bu misafirler, ateşlerin ötesinde yatan gerçeği öğrenip olayı neticelendirecekti…

Yukarıda da okumuş olduğunuz üzere, oyunumuz araştırma ve aksiyon içerikli bir macera oyunudur. Uzun soluklu bir hikayeye sahip olan bir dünyada geçen, alternatif kurgulu bir oyundur ve yapacağınız her şey bu dünyada oynayacak olan diğer kişileri bir şekilde etkileyebilir. Oyunun başarılı geçmesini sağlayacak en temel etken, araştırma süresince edineceğiniz bilgilerin NPC karakterlere ulaşabilmesi yönünde olacaktır.

Ekstra Bilgiler:

Oyuncu tecrübesi önemli değildir, ama “rol yapma” kavramını iyice anlamış olarak masaya oturmanız oyundan daha fazla keyif almanızı sağlayacaktır. Karakterler 1.seviye olarak benim tarafımdan hazırlanacaktır ama oyun gününe eksiksiz bir şekilde karakter hazırlayabilecek arkadaşlar, 27 Point Buy metoduyla 2.seviye karakter hazırlayabilirler. Masa dolarsa çekingenlik yapmanıza gerek yok; benim için 4 kişi ideal, 5 kişi optimaldir ama masadan çıkacak gürültünün miktarına göre 6 veya 7 kişiye de çıkabilirim. Mekana varış saatime göre oyuna erken başlayabilirim, erken gelmenizde fayda var. Gelirken LÜTFEN kağıt ve kalem, eğer varsa kendi zar setinizi getirin. Kendi zarlarınızın getireceği şansa ihtiyaç duyacaksınız. Konuşmalara müdahale etmedikçe herkes izleyici olarak eşlik edebilir.

Dagger Falls

Oyun Sistemi: Sistem : D&D 3.5 – Forgotten Realms Campaign Setting

Oyun Yöneticisi: Fırat Kadri Sakarya

Seviye: 7. seviye

Deneyim: Orta seviye, 3.5 DnD ve FR hakkında genel bilgi

Oyun Türü: Araştırma, Gizem

Tanıtım yazısı:

Dagger Falls 1369

‘Lord Randal, bana emrettiğiniz gibi son haftalarda topraklarınızda vuku bulan olayları araştırdım. Şehrimizin üzerine çöken ve insanların kaybolmasına sebep olan ‘Sis’ hakkında elimde bulunan detaylar malesef sizi ve tebanıza veba olmuş bu normal dışı olayları aydınlatmaya yetmeyecek. Iki gün önce vuku bulana durumda normal olmayan bu ‘Sis’, Dagger Fall topraklarını terk ederken onu takip edebildim. Zhentarim’in topraklarınızı işgalinden önce sizin dostunuz olan ‘Dragondale’ kalesine doğru ilerleyişini sürdürdüğü esnada içindeki yaratıkları gözlemleyebildim. Tebanızın duymuş olduğunu iddia ettiği sesleri kendi kulaklarım ile duydum.

Sesler tebanızın da daha önce rapor ettiği gibi bir ‘kılıç’ arayışı içindeler, malesef içinde bulunan yaratıkları ise tanımlayamadığımı bildirmek isterim. Halkınızdan kayıp olan kişileri ise en son, ‘Dragondale’ kalesi yakınlarında gözlemledim, malesef bulunduğum duruma istinaden müdahale edemedim. Sis Dragondale kalesine ulaştığında varlığına başladığı gibi kaynaksız bir şekilde yok oldu.

Bu olaya tanıklık ettiğim anlarda dikkatimi çeken en önemli unsur, ‘Dans eden Kobold (Dancing Kobold) isimli hanın bu olaylardan hiç etkilenmemiş olduğudur. Yardımcınız Talath’ın önerdiği gibi Dalelands topraklarında bulunan maceracı grupları Dragondale kalesi ve Dans eden Kobold hanını incelemelek üzere toplamanız ve cömert bir ödül teklif etmenizdir.’

– Dagon Hawkeye

Wicked Game

Oyun Sistemi: Vampire: the Masquerade

Oyun Yöneticisi: İhsan Uygur

Setting: WoD

Oyun Türü: Korku/Gizem

Oyuncu Sayısı: 3-4

WICKED GAME

Hazelvale Malikanesi, nesillerdir ailenin en büyük varlıklarından birisiydi. Yıllar önce şehrin ilk kuruluş dönemlerinde satın aldığı geniş arazi, Dr. Jaylen Von Marksvan‘ ın takıntısı haline gelen bu devasa yapıya doğru adeta „evrilmişti“.Çocuklarına ve torunlarına bıraktığı en büyük miras olarak gördüğü bu ev, bir kaç nesil şımarık zengin züppesini ancak kaldırabilmiş, en sonunda ailenin elinden alınmıştı. Devlet‘ in el koyduğu malikane seneler boyu farklı amaçlarla kullanılsa da bir türlü sabit bir amaca hizmet edememiştir. En son 26 Eylül 1976 tarihinde, tüm gazetelere manşet olan bir vahşetle beraber kapatılmış, tüm görkemini dünyanın geri kalanından saklamıştır.

Anlatılan her hikayenin en az 2 yüzü vardır, teki benim diğerleri sizin.

Nasreddin Hoca - En Çok Öldüren Fırkalar

Oyun Sistemi: d20

Oyun Yöneticisi: Ozan Gürbüz

Oyuncu Sayısı: 3-5 kişi

Deneyim: Orta

Bir varmış bir yokmuş: Cevval zebani devrinde, kanlı şarap içince, ebeler cellat iken, nineler barbar iken, ben babamın eşini kıtır kıtır keser iken eski zaman Anadolu’sunda Akşehir deyu bir kasaba var imiş. Bu kasabayı ise Nasreddin isminde çok zalim ve kötü bir derebeyi yönetmekteymiş. Hatta insanları o kadar çok çalıştırırmış ki halk içinde ismi “Nasır Ettin Hoca” imiş. Nasreddin’in bitmez tükenmez zulmünden kurtulabilen birkaç zavallı, gizli saklı olarak Konya’nın ulvi koruyucusu Muhammed Celaleddin’e gidip aman dilemişlerdir. Muhammed Celaleddin de gizli teşkilatından seçtiği gavur, ecinni ve civanlardan oluşan bir ekibi Nasreddin belasının kökünü kurutsunlar deyu görevlendirivermiş.

Altın Boynuz

Oyun Sistemi: World of Darkness – Mage: The Ascension 20th Year Anniversary Edition

Oyun Yöneticisi: Burak Türköz

Oyuncu Sayısı: 3

Deneyim: Orta

Oyun Bilgisi:

A Storytelling Game of Magick, Faith and Science

Zilhicce 1293 (Miladi: Aralık 1876). Kış soğuğu, Bulgar topraklarında yaşanan karışıklıklar ve iç çatışmalar yüzünden hareketli zamanlar yaşayan Avrupa’nın hasta adamının kalbi olan Konstantiniyye’nin üstüne çökmüştü. Çok yakında Sultan 2. Abdülhamit Han’ın toprakları, dünya büyüklerinin elçilerine ev sahipliği yapacak ve Bulgar topraklarındaki sorunu tartışacaktı. Lâkin son zamanlarda Konstantiniyye’nin gölgelerinde yaşayanlar arasında fısıldanan bir rivayete göre,  Tershane Sarayı’nda gerçekleşecek bu toplantı bir felaketi de yanında getirecekti. Daha organize olanlar, bir suikast teşebbüsünün gerçekleşeceğine dair haberleri almışlardı bile. Şimdiden fani avcılar etrafta kol geziyor, bu suikastçiyi bulmaya çalışıyorlardı. Tüm bunların ortasında kendi halinde üç kişi, olayların içine çekilecekti. Peki ya Devlet-i Aliyye-i Osmaniyye’yi, yaklaşan bu felaketten kurtarabilecekler miydi?

From Under Ice

Oyun Sistemi: Pathfinder

Oyun Yöneticisi: Fatih Tepgeç

Oyuncu Sayısı: 4

Deneyim: Acemi

Bundan yüzlerce yıl önce efsanevi cadı BABA YAGA Golarion’un kuzeyinde bir bölgeye gelerek orasını kendi krallığı ilan etti  ve  adını Irrisen koydu. Ayrılmadan önce de kanından gelenleri ülkeyi yönetmesi için, uşaklarını ise onlara hizmet etmesi için bırakarak her 100 yılda bir döneceğini söyledi. Efsanevi cadının getirdiği hiç bitmeyen kış tüm o toprakları ev sahipliği yaptığı her türlü gizemle birlikte karların altında bıraktı.

Bu gizemlerden biri ise yakın zamanda kendini  yüzeye çıkardı. Pathfinder Society ise olaydan haberdar olur olmaz ajanlarını inceleme için bölgeye gönderdi. Ancak o ajanlardan Linnorm Krallıklarının topraklarını geçip cadıların ülkesine ulaşarak o sırlara vakıf olabilen çıkacak mı, işte onu yakında öğreneceğiz.

Oyun  hakkında açıklama: Oyuncular Pathfinder Society’e bağlı 4 takım arkadaşını canlandıracaklardır. Oyunu başarıyla bitiren oyunculara bunu belgeleyen karneler verilecektir. Oyuncuların 1. seviye kendi resmi PFS karakterleri yoksa oyun günü hazır karakter verilecektir. Alınan karne diğer oyunlarda da kullanılabilmektedir.

Fallout: Gezi

Oyun Sistemi: Fallout

Oyun Yöneticisi: Oytun Kökkaya

Oyuncu Sayısı: 5-6

Deneyim: Orta – Deneyimli

Özel: Temel bir Fallout bilgisi; Centaur dediğimde, Combat Armor dediğimde ne demek istediğimi anlamanız yeterli. Gidip NCR tarihçesini bilmenize gerek yok Oyun geyik içerikli olacak, ancak benim oyun oynatış tarzım ciddidir. Roleplaye önem veririm. Gülüp eğlenecez, ama oyunu baltalamadan arkadaşlar.

Fallout GEZİ

Savaş… Savaş asla değişmez… Hırslarına yenik düşmüş, yaşlı adamlar, büyük cümleler kurarak yollarlar genç bedenleri savaşa… Tüm vatan, özgürlük, inanç söylemleri, tek bir gerçeği gizlemek için kullanılır: Savaş, her zaman kazanılacak kaynaklar için yapılır… 2077′deki son büyük savaşda, diğerlerin farklı olmamıştı…Uçsuz bucaksız okyanusun ötesinde, göz alabildiğine uzanan başka topraklar, aynı kaderle boğuşuyordu. Savaş sonrası seçkin bir azınlık yeraltı sığınaklarında yaşarken, milyarlar yukarda ölmüştü. Atom bombalarıyla buharlaşmayan ve şok dalgalarına maruz kalmayan yüz milyonlar ise, radyoaktif serpintiyle yavaş yavaş ölüyordu. Bir kısmı, vücutları ağır bir şekilde tahrip olmasına karşın hayatta kalmayı başarmıştı. Bunlara “üç harfli” (Ghoul) deniyordu. Bazıları ise bombaların düştüğü şehirlere çok uzakta kırsal kesimlerde yaşamayı başardılar.Bu toprakların merkezinde, 2202 yılında Yeni İstanbul Halifeliği (NİK) kuruldu. Sultan I. Tayyar’ın demir yumruğu altında yaşayan insanlar ve üç harfliler hayatlarının her geçen gün daha çekilmez olduğunu farketmeye başladılar. Ancak Sultan’ın Jet bağımlısı NİK güvenlik kuvvetleri ve fanatik Hüloğ kitlesi ona sorgusuz sualsiz bağlıydı. Düzenli aralıklarla, seçtiği bir grup Hüloğ’u “Yeşil Işık Evleri” adını verdiği Zemzemli FEV Virüsü varillerine sokup Süper Şakirt’lere dönüştürüyordu. Sultan, “Beeen, Süper Şakirt bir gençlik istiyorum!” demişti. Başarısız deneyler “Göt kılı” (Centaur) olarak adlandırılıyordu. Bunlarla ilgili konuşulmasının makruh olduğunu bildiren Sultan, makruhun ne olduğunu anlatmamıştı. Ama herhalde kötü birşeydi.2213 yılında Sultan I. Tayyar, Nüksim meydanında çadırların içinde yaşayan bir grup insanı yeniden yerleştirip, çadırlarını yıkıp, oraya bir yeşil ev dikeceğini buyurdu. Gençler karşı çıkınca, “Biz kararımızı verdik” dedi, ve NİK güvenlik kuvvetlerini kullanarak gençleri dağıttı. Bu, yeni istanbul’da yaşayanlar için bardağı taşıran son damla olmuştu: çevre kasabalarda yaşayan insanlar, lağımlarda yaşayan üç harfliler, genç, yaşlı, kadın, erkek, çocuk, herkes Nüksim’deki bu gençlerin yanında durdu. Tayyar, ilk kez böyle bir direnişle karşılaşmış, ve şaşırmıştı. Ama şaşkınlığı hemen önüne geçilmez bir öfkeye dönüştü: güvenlik kuvvetlerine ve Süper Şakirt’lerine emir verdi: “O çadırlar yıkılacak! Benim arkamda %50 var!” Ama Tayyar matematikten hiç ama hiç anlamıyordu…

Karakterler:

Bard Chapuller: Hayatı Nüksim sokaklarında çalgı çalıp şarkı söylemekle geçti. Evini yıkmaya gelenleri şarkılarla protesto etti.

Ex-Süper Şakirt : Eski bir Süper Şakirt olan Mahmut Abi, Süper Şakirt olduktan kısa bir süre sonra kendisine söylenen yalanları görmüş ve nasıl kandırıldığını anlamıştı. Şakirt Abi’lerin pilavlı akşam yemeklerinde konuyu açmaya kalkınca bi güzel şamar yemiş, azar işitmiş, dışarda da dayak yemişti. Bunu gururuna yediremeyen Mahmut, Şakirtleri bırakarak Nüksim’de yaşamaya başlar. Protestolar başlamadan öncede, kendisini “hain” olarak gören NİK güvenlik kuvvetleri, onu her gödüklerinde araya alıp bi kaç cop vurmadan bırakmazlardı. (Zira tek başına saldırmaya …leri yemiyodu) Protestolar sırasında, en çok cobu, etkilenmese bile, en çok gazı, hep o yedi.

Doktor Chapuller : Doktor önlüğü giyip sağlık yardımı yaptığı söyleniyor.

Filozof Üç Harfli : 170 yaşında bir üç harfli olan Akif, eline geçen her kitabı okuyan, az konuşan ama konuştu mu dolu konuşan birisidir. Bir pasifist olsada, üç harlilerin yerüstünde yaşayan insanların yanında olmaları gerektiğini savunur ve bir çok üç harfliyi ikna eder.

Atarlı Chapulcu: 17 yaşında atarlı bir gençtir. Hayatında en çok duyduğu cümle “ya sakin ol arkadaşım” olmuştur.

Fırlama Şakir: “Abi bişey lazım mı?” cümlesiyle tanınan Şakir, elinde olmasa bile istenen biçok şeyin nerede nasıl bulunacağını bilir. Nüksim’in bütün ara sokaklarını, ve aşağı mahallelerini avucunun içi gibi bilen Şakir, ağzı iyi laf yapan, ama iş direnmeye gelince hemen topuklamaya yeltenen birisidir. Bu yüzden de özellikle Mahmut tarafından pek sevilmez. Ama yinede kimse onu yanından kovmaz…

Kanlı Pazar (22 Ocak 1905)

Oyun Sistemi: Werewolf the Apocalypse / d10 Storyteller System

Oyun Yöneticisi: Erol Mazhar Aksoy

Oyuncu Sayısı: 3-4

Deneyim: En az 1 Werewolf veya WoD oyunu oynamış

“For the Motherland’s Sake, Go Forward, Heroes” Bir dizi “Bone Gnawer” liderleri, Vladimir İlyiç Lenin’in fikirlerini benimser ve Halkın Arzusu Sept’i olarak bilinen Moskova merkezli bir bölüm oluşturur. Bu deneysel bölüm Marx’ın toplumsal öğretilerini izlemektedir.

Not: Dönem için gerekli bilgiler Rus Devrim Tarihi kitaplarında ve oyunun adında geçen olayın Wikipedia makalesinde mevcuttur.

İlginizi Çekebilir  Sony, E3 2018 Planlarını Açıkladı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu