Haberler

Pillars of Eternity Kart Oyunu Kickstarter’da

pillars-of-eternity-banner

Eski tarz RYO’cuların son göz ağrısı Pillars of Eternity‘yi size uzun uzun anlatacak değilim zira burada incelemesi bile var.

Obsidian Entertainment’ın oyunu çıkartmasının üzerinden daha sayılı aylar geçmişken Zero Radius Games, Pillars of Eternity temelli bir kart oyunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Biz de bu anı bekliyorduk.

Lords of the Eastern Reach isimli oyun muadili çoğu kart oyunu gibi stratejik imparatorluk kurma ve macera üzerine kurulu. Şehirler kurmaya, onları korumaya ve tehlikeli zindanlarda şan şöhret peşinde koşturmaya çalışıyoruz kısacası.

pillars-of-eternity-kart

İki ile dört oyuncuyla oynanabilen Lords of the Eastern Reach’in oyuncu başına yirmi dakika sürmesi bekleniyor. Eski kurt tasarımcılar Chris Taylor (Fallout 1 Lead Designer) ve Scott Everts‘ın (Fallout 1-2, New Vegas ve Planescape Torment’ta tasarımcı) eseri olan oyunun tam lisanslı bir ürün olduğunu söyleyebiliriz. Kartlar üzerinde, oyun içerisinden oldukça tanıdık gelecek unsurlar kullanılmış ve PoE tasarım ekibinden de bir hayli destek alınmış.

Oyunun başında oyuncular Dyrwood veya Vailian Republics gibi altı bölgeden birisini seçiyorlar. Bu seçimler onlara değişik özellikler bahşettiği gibi bina ve yiyecek sınırlamaları getiriyor. Bir zindana veya rakibe saldırı yaparak başlayan turlar kaynak toplayıp binalar, birimler veya kahramanlar edinerek bitiriliyor. Şehir kartları destesi bittiği zaman oyun da bitmiş oluyor ve oyun boyunca en çok puanı toplayan oyuncu oyunu kazanıyor.

pillars-of-eternity-kart-oyunu

Oyuna sahip olabilmenizi sağlayan en küçük bağış 39$ olarak belirlenmiş. Tabii ki ekstra güzellikler için daha fazla bağış da yapabilirsiniz. Oyunun uluslararası kargo maliyeti ise 25$. 30.000$ hedefi ile açılan Kickstarter projesi daha bitişe 33 gün kala 40.000$’ı aşmış bulunuyor. Bundan sonra hangi ek hedeflerin karşılanacağını ise zaman gösterecek.

Bu da oyun videosu:

YouTube player

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Fallout 4 İçin Yüksek Çözünürlüklü Kaplama Paketi Yayınlandı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.