Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Oyun Haberleri » World of Warcraft: Legion Genişleme Paketi Duyuruldu!

World of Warcraft: Legion Genişleme Paketi Duyuruldu!

world-of-warcraft-legion-banner-2

Blizzard’ın efsanevi MMORPG oyunu World of Warcraft’ın 6. genişleme paketi Gamescom sırasında tanıtıldı. Tanıtım videosu ve genişleme paketinin ismine bakılırsa, Burning Legion orduları bir kez daha Azeroth dünyasını tehdit edecek.

Uzun zamandır merakla beklenen yeni World of Warcraft genişleme paketi, gün içerisinde Gamescom etkinliğinde duyuruldu. Daha Warlords of Dreanor paketinin hikayesi yeni bitmişken, Blizzard’ın elini bu kadar çabuk tutması şaşkınlıkla karşılanmıştı. Şimdi ise ilk genişleme paketi The Burning Crusade’ye gönderme niteliğinde Legion üzerinde çalıştıklarını duyurdular.

Yeni genişleme paketi ile birlikte oyuncular, seviye 110’a ulaşabilecek. Ayrıca Demon Hunter ismiyle yeni bir sınıf oyuna katılacak. Yeni sınıf hem Tank hem de DPS görevini üstlenebilecek. Tanıtım videosundan gördüğümüz kadarıyla Night Elf ve Blood Elf ırkları bu sınıfı seçebilecek.

world-of-warcraft-legion-gorsel-002

Hikaye hakkında çok fazla bilgi açıklanmasa da, oyuna eklenen Broken Isles bölgesinde, oyuncular yine direnişe geçen Trollerle uğraşmak zorunda kalacak. Ayrıca öte diyardan akan Burning Legion ordularına karşı durmaya çalışacaklar. Çünkü uzun zamandır kapalı duran Tomb of Sargeras (Sargeras’ın Mezarı) açılacak. Binlere, onbinlere ulaşan iblis orduları Azeroth dünyasına akın edecek. Azeroth dünyasının en büyük düşmanı Dark Titan olarak bilinen Sargeras’a karşı mücadele verecekler. Oyunun geliştiricilerinin açıklamasına göre bu seferki akın, daha öncekilere benzemeyecek. Oldukça sert ve şiddetli olacak.

İlginizi Çekebilir  PlayStation 5 Kontrolcüsü Dualsense, Kasım Ayında Satışa Çıkacak

Yeni sınıf ve bölgelerinin yanı sıra onlarca dungeon ve raid ekleneceği belirtiliyor. Daha önceki genişleme paketlerinde dungeon ve raid sayısının az olmasından dolayı, oyuncuların olumsuz yorumlarını görmüştük. Legion ile birlikte eski ve yeni birçok yeri talan etme fırsatı yakalayacağız.

world-of-warcraft-legion-banner

WoW: Legion, oyunculara Artifact Weapon adı altında yeni silahlar craftlama olanağı tanıyacak. Bilindik tarihi silahları istediğimiz gibi craft sistemine ekleyip, onları üzerimizde taşıyabileceğiz. Alliance ve Horde, ortak düşmanları için Warcraft’ın efsanevi silahlarını bulup yeniden hayata döndürecekler.

Blizzard’ın yeniden sınıflara odaklandığını görüyoruz. Her sınıf için devasa toplanma yerleri hazırlanacak. Oyuncular, kendi sınıflarının oluşturduğu bir locanın lideri olacak. Toplanma yerlerinde yeni görevler alabileceksiniz. Belki de, eskisi gibi sınıf görevlerine odaklanmak isteyeceklerdir. Vanilla Wow döneminde, Druidlerin suda yüzebilmesi için hazırlanan zincirleme görevleri hatırlıyorum da, oldukça eğlenceliydi ve bir o kadar zor. Umarım buna benzer görevler getirirler.

world-of-warcraft-legion-gorsel-001

Son olarak hikayenin zenginleştirilmesi için Turalyon gibi Warcraft 2’den hatırlayacağımız eski karakterlerin yeniden ortaya çıkacağı söyleniyor. Illidian, Slyvanas, Maiev Shadowsong, Gul’dan gibi karakterler hikayenin ortasına oturacak.

İlginizi Çekebilir  Lego Marvel Super Heroes Geliyor!

Şimdiye kadar yapılan açıklamalar bunlar. Blizzard’ın önümüzdeki aylarda düzenleyeceği BlizzCon etkinliği sırasında, ek paket hakkında daha uzun açıklamalar ve bir de sinematik fragman sunacaktır.