Oyun Haberleri

WarTales Erken Erişimden Çıktı

Bize paralı asker hayatı yaşatmaya ant içmiş strateji-RPG oyunu WarTales tam sürümüyle çıktı. Oyunu geliştiren Shiro Games 1.5 yıldır oyunculardan gelen her bir öneri ve eleştiriyi gerçekten de dikkate aldı.

Northgard ve Dune: Spice Wars oyunları ile strateji türünde harikalar yaratan bağımsız oyun firması Shiro Games, paralı asker hayatı simülasyonu diyebileceğimiz WarTales’ı 1.5 yıl önce erken erişime açmıştı. Oyun aslında erken erişimin ilk gününde bile çok doluydu. Oynamak da hem keyifliydi hem de bağımlılık yapıyordu. Erken erişim incelememizi buradan okuyabilirsiniz.

Shiro Games, her oyun firmasının yapmasını dilediğimiz gibi bir erken erişim süreci geçirdi. Her ay sonunda oyuncularına sosyal medya üzerinden seslenip onlardan geri dönüş istedi. Kimi zaman öneri, kimi zaman eleştiri yapmalarını istedi. Bazen de direkt üzerine düşündükleri bazı özelliklerden bahsedip fikir aldı. Ve tüm bu geri dönüşleri dikkate alarak oyunu sürekli geliştirdiler.

YouTube player

Ancak geri dönüşlere rağmen değiştirmemekte ısrar ettikleri bir mekanik de var: Ekibimize ücret ödemek. Bunun oyunun merkezinde olan bir mekanik olduğunu söylüyorlar. Ve oyuncuları zorlamaya devam etmesi gerektiğini savunuyorlar ve ben de onlara katılıyorum. WarTales kolay bir oyun değil. Hayatta kalmak için bir ekiple birlikte çalışmamız gerek. Ancak ekibimize katılmayı kabul eden maceracılar da bunu hayrına yapmıyor. Onlar da emeklerinin karşılığını altın cinsinden almak istiyorlar. O hafta iş bulmuş olsak da, olmasak da... İşte bu da oyuncuyu yorabiliyor. Zira sürekli iş peşinde koşup altın bulmamız gerekiyor ki ekibimiz dağılmasın.

Ama hayat da öyle değil mi zaten? Ben paralı asker hayatının sürekli altın ihtiyacından doğan, her türlü pisliğe razı olacak çürümüşlüğünü deneyimlemeyi beğenmiştim. Shiro Games de bu deneyimi oyundan çıkarmamakta ısrar ediyor. Bu mekaniğin oyuncuları zorlamasını istiyor, ancak yormasını tercih etmiyor. Bu yüzden ücretlerde düzenlemeler yapsalar da mekaniği tamamen kaldırmıyorlar.

WarTales Erken Erişimde Büyük Değişimler Geçirdi

Erken erişim boyunca oyuna birçok yeni harita, eşya, görev, mekan, özellik, mekanik ve meslek eklediler. Oyun gerçekten gelişti ve güzelleşti. Bir iki cümlelik seslendirmeyle erken erişimde bitirdiğimiz oyunun tamamı şimdi seslendirilmiş halde mesela.

Artık kaybettiğimiz ekip arkadaşlarımızı gömebiliyor, yaslarını tutabiliyoruz.

Turnuvalara katılarak ya da mezarlıklarda hazine arayarak para kazanmaya çalışabiliyoruz.

Sakalımıza yeni şekiller verebiliyoruz. Üstelik verdiğimiz şekli daha iyi görebiliyoruz. Zira grafiklerde de iyileştirme ve geliştirmelere gitmişler.

Kısacası artık WarTales’ı oynama zamanı.

YouTube player

Erken erişimin ilk gününde oyun 200 TL fiyatla çıkmıştı. Ardından Türk Lirası için fiyatı 160 TL’ye indirmek gibi bir güzellik yaptılar. Ve indirim dönemlerinde de fiyatı 120 TL’ye düştü. Ancak Şubat’ın sonunda oyunu çıkarma kararı almalarıyla birlikte fiyatı güncellediler. Artık 325 TL’den satılacak olsa da şu an çıkışına özel %25 indirimle satılıyor. Ki bizce indirimsiz fiyatını dahi hak ediyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.