Oyun Haberleri

WarTales 1 Aralık’ta Erken Erişime Açılıyor

Yolculuk eden bir grup paralı askeri oynadığımız açık dünya RPG oyunu WarTales, 1 Aralık’ta Steam üzerinden erken erişime giriyor. Northgard‘ın yaratıcısı Shiro Games‘in geliştirdiği oyun ana hikayeye sahip olmamasıyla öne çıkıyor.

Haziran ayındaki Steam Next Fest demoları arasında ismini duyurmuştu WarTales. Haritada önceden belirli bir amacımız olmadan yoldaşlarımızla yolculuk ediyorduk. Zira oyunun bir ana hikayesi ya da karakterlerimizi avcuna alan olaylar silsilesi yok. Dolayısıyla aslında kendi hikayemizi kendimiz yazıyoruz bu oyunda. Amacımız ise basit: Karnımızı doyurup cebimize üç beş kuruş atabilmek.

Malzeme almak ya da konaklamak için durduğumuz köylerde söylentiler duyuyor, yeni insanlarla tanışıyoruz. Bunlardan bazıları şanımız yeterince duyulmuşsa bizimle yolculuk etmek isteyebiliyor. Aslında oyunda söylentileri takip ederek maceralara atılıyoruz. Maceramızdan fayda sağlayacak kimselerden ya da keşfettiğimiz hazinelerden de para kazanıyoruz. Bilim ve teknoloji açısından orta çağ döneminde geçen oyunda büyücüler yok. Fakat fantastik canavarlar oyunda kendisine yer buluyor. Yine de gece ormanda kamp yaparken gelebilecek kurtlar gibi sıradan tehditler de bizde endişe yaratmaya devam ediyor.

İlginizi Çekebilir  Türk Yapımı NO70: Eye of Basir Oyunu Gamescom'da Yer Alacak!
YouTube player

Oyunun sloganı “Fight, Survive and Live to Tell the Tales” yani dövüş, kurtul ve hikayeyi anlatacak kadar hayatta kal. Demo haziran ayından beri erişime açık. Kasım’ın sonuna kadar indirip denemek için hâlâ vakit var. Demo için yapılan yorumlar arasında oyunun hikayesini “Joe Abercrombie romanlarına benziyor” diye ifade eden biri vardı. Gerçekten çok hafif de olsa bir Kadim Kanunlar serisi tadı vardı demoda. Umarız ki bunu asıl oyunda da alabiliriz.

Shiro Games

Oyunun yaratıcı firması bağımsız Fransız oyun şirketi Shiro Games. Firmanın en ünlü oyunu Viking temalı RTS (Real Time Strategy) oyunu Northgard. Üstelik Shiro Games’in Evoland serisi ile stüdyonun bir de RPG geçmişi vardı. Dolayısıyla açık dünya strateji ve RPG oyunu WarTales‘ın güzel olmaması için bir sebep göremiyoruz. WarTales yaklaşık bir yıl erken erişimde kalacak.

Bu arada Shiro Games’in bir de oyun yayıncısı Shiro Unlimited adlı firmayı açtıklarını hatırlatalım. Shiro Unlimited da 2022 yılında ilk kez Shiro Games’e ait olmayan bir oyunu yayınlayacak. Fransız asıllı bir başka bağımsız oyun geliştiricisi olan Dimanche corp.’un yeni oyununu yayınlayacaklar. Opportunity adlı bu oyun Mars’a gönderilen araştırma ünitesi Opportunity’nin macerasını anlatacak. Onun da sevimli fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Beklenen Gün Geldi, No70: Eye of Basir Çıkıyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.