Oyun Haberleri

Video Oyunları Da Sanattır, Neden Onlara Şans Vermeyelim?

video-game-art-oyun-banner

Shakespeare hakkındaki çalışmalarıyla tanınan Amy Green, aynı zamanda video oyunu tutkunu. Ve ona göre bu durum insanları şaşırtmamalı.

Amy Green, gündüzleri okulda edebi metinleri incelerken geceleri ise oyun kolunu savurmakla meşgul. Ona göre metin incelemesi yapmak ve video oyunları oynamak zihin egzersizi için oldukça benzer aktiviteler.

“Kaliteli video oyunları, aynı kaliteli bir edebi eser gibi incelikli, karmaşık ve düşündürücü olabiliyorlar. Bu da size dünyayı tanıma fırsatı veriyor.” diyor ve ekliyor, “Video oyunlarındaki seçimler kişiyi sorgulamaya, tartışmaya ve büyük düşünmeye itiyor.”

2013-beklenen-oyunlar-16-bioshock-infinite

Konuşmasında Green; BioShock, BioShock: Infinite, Dishonored, Assassin’s Creed IV ve The Last Of Us gibi hikaye tabanlı oyunların düşünsel zorluklarına açıklama getiriyor.

Oyuncuların bu oyunlardaki seçimlerinin oyunu nasıl etkilediğini, oyunların hikayelerinin oyuncuları birtakım sorunların içine iterek nasıl dünyevi sorunlara karşı teşvik ettiği ve video oyunlarının oyuncuların ahlâk ve köken yapısıyla nasıl baş edebildiği Green’in incelemeleri arasında.

 

İlginizi Çekebilir  Steam'in Arayüzü Değişiyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu