Oyun Haberleri

Video Oyunları Da Sanattır, Neden Onlara Şans Vermeyelim?

video-game-art-oyun-banner

Shakespeare hakkındaki çalışmalarıyla tanınan Amy Green, aynı zamanda video oyunu tutkunu. Ve ona göre bu durum insanları şaşırtmamalı.

Amy Green, gündüzleri okulda edebi metinleri incelerken geceleri ise oyun kolunu savurmakla meşgul. Ona göre metin incelemesi yapmak ve video oyunları oynamak zihin egzersizi için oldukça benzer aktiviteler.

İlgili Makaleler

“Kaliteli video oyunları, aynı kaliteli bir edebi eser gibi incelikli, karmaşık ve düşündürücü olabiliyorlar. Bu da size dünyayı tanıma fırsatı veriyor.” diyor ve ekliyor, “Video oyunlarındaki seçimler kişiyi sorgulamaya, tartışmaya ve büyük düşünmeye itiyor.”

2013-beklenen-oyunlar-16-bioshock-infinite

Konuşmasında Green; BioShock, BioShock: Infinite, Dishonored, Assassin’s Creed IV ve The Last Of Us gibi hikaye tabanlı oyunların düşünsel zorluklarına açıklama getiriyor.

Oyuncuların bu oyunlardaki seçimlerinin oyunu nasıl etkilediğini, oyunların hikayelerinin oyuncuları birtakım sorunların içine iterek nasıl dünyevi sorunlara karşı teşvik ettiği ve video oyunlarının oyuncuların ahlâk ve köken yapısıyla nasıl baş edebildiği Green’in incelemeleri arasında.

YouTube player

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Pillars of Eternity 2: Deadfire İçin Biraz Daha Bekleyeceğiz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.