Oyun Haberleri

The Mandalorian Oyununun Sızan Videosu Hayran Yapımı Çıktı

25 Ağustos’ta The Mandalorian oyunu videosu sızdı. Hayranlar bunun yapım aşamasında olan ve henüz duyurulmamış bir oyun olduğu sandı. Oyunun gerçek olmasını çok istemiştik fakat hayran yapımı bir demo çıktı.

Videonun bir hayranın 4 ayda hazırladığı bir demodan sahneler olduğu ortaya çıktı. Muhtemelen asla oynayamayacak olsak da oyuna bir göz atmak isterseniz videoyu aşağıda bulabilirsiniz.

YouTube player
The Mandalorian oyunu

The Mandalorian Oyunu İstiyoruz!

Oyun bence harika gözüküyor. Kullanılacak silahları bir menüden seçmek aksiyonu biraz yavaşlatabilir ve silahları aynı anda kullanan manevraları yapmayı zorlaştırabilir. Fakat onun dışında oyunun birçok güzel detayı var. Ana ekranı bile başlı başına muhteşem. Kullanabildiğimiz cihazlarımız ya da aletlerimizin listesi şu şekilde:

  • Blaster Pistol: Tabanca
  • Grappler: Çengelli halat
  • Beskar Spear: Beskar metalinden mızrak
  • Flamethrower: Alev silahı
  • Jetpack: Sırt roketi
  • Grav Charge: Magnetli patlayıcı
  • Whistling Birds: Güdümlü küçük mermiler
Flamethrower & Jetpack

Dizide gördüğümüz neredeyse tüm silahlar listede mevcut. Mando’nun sırt roketini taktığında yanına almadığı uzun menzilli silahı eksik. O da belki izlemekte olduğumuz bölümde kullanılamaz haldedir. Teçhizatının yanı sıra kaskından görüş ayarlarını değiştirebilmesi özelliği de harika. Sensörleri taktiksel olarak kullandığını görmüyoruz. Fakat bunun ihtimali de çok hoş. Yeni bir silah bulduğunda arkada çalan melodi detayı bile dizinin hayranlarını gülümsetiyor. Evet, ben oyuna bayıldım ve bunu saklayamıyorum.

Din Djarin’in zırhının modellemesi de çok iyi duruyor. Bu oyunun Star Wars Battlefront II için bir mod şeklinde mi geliştirildiğini yoksa sıfırdan mı kodlandığını bilmiyoruz. Fakat her iki durumda da Christopher Turner‘ın çok iyi bir iş çıkardığını düşünüyorum.

Whistling Birds

Bu Oyunu Yapmıyorsa Lucasfilm Games Ne Yapıyor?

Star Wars oyunları artık Lucasfilm Games çatısı altında bir araya geliyor. Şu anda Star Wars: Jedi Fallen Order oyununa bir devam oyununun geleceğini biliyoruz. Bunun dışında Star Wars: Knights of the Old Republic oyunu için bir remake de geliyor. Star Wars the Old Republic MMORPG’si de düzenli aralıklarla ek paketler almaya devam ediyor.

Tüm bunlara ek olarak bir de açık dünyalı bir Star Wars oyununun yapım aşamasında olduğu açıklandı. Fakat oyuna dair bilinen tek şey Ubisoft ile birlikte hazırlandığı.

Star Wars 1313

The Mandalorian oyunu için sızan video Star Wars 1313 oyunu için bir kez daha iç çektirdi. Jason Schreier’in Kan, Ter ve Pikseller kitabı oyunun çalkantılı geliştirilme sürecini ve iptal edilişini çok güzel anlatıyor. Oyun dünyasına yakın olan herkese kitabı tekrar tavsiye ediyoruz. İptal edilmeseydi Star Wars 1313 oyununda da ödül avcısı karakterleri oynuyor olacaktık. Bir hayal kırıklığı diğerini anımsatıyor işte.

Lucasfilm Games duy sesimizi. Yap bize bir ödül avcısı oyunu. Bir sürü gezegen gezelim, cantina’larda sohbet edelim. Force kullanan birini görünce kaçalım. Arada bir de birilerine ateş edelim. Çok görme bize bunu.

YouTube player
Star Wars 1313 E3 Demosu

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.