Oyun Haberleri

The Last of Us: Part 2, Yılın En İyi Oyunu Kategorisinde Yeni Bir Rekor Kırdı

2020 yılına damgasını vuran The Last of Us: Part 2, daha öncesinde rekoru elinde bulunduran The Witcher 3‘ü geçerek yeni bir rekora imza attı.

Naughty Dog tarafından PlayStation 4 platformu için özel olarak geliştirilen ve 2020 yılının en çok beğenilen oyunlarından biri olan The Last of Us: Part 2, “Beğenilen” tabirinin hakkını vermeyi başardı.

Yapılan duyuruya göre The Last of Us: Part 2, en fazla “Yılın En İyi Oyunu – Game of the Year” ödülünü alan oyun olmayı başardı. Bu listenin en başında 5 seneden fazladır 260 farklı yerden Yılın En İyi Oyunu ödülünü alan The Witcher 3 bulunuyordu. The Last of Us: Part 2, 261 ödül alarak birinciliğe yükselmiş oldu.

2020 yılı içerisinde çıkan oyunlar arasında The Last of Us: Part 2’ye en çok yaklaşan oyun 53 ödülle Hades olabildi. Aradaki fark bir hayli fazla anlayacağınız.

The Last of Us: Part 2’nin kırdığı bu rekor bir daha ne zaman geçilir bilemiyoruz ancak yakın tarihte, bu başarıyı elde edecek bir oyun yok gibi gözüküyor. Belki God of War: Ragnarok olabilir.

İlginizi Çekebilir  Divinity: Fallen Heroes Oyunu Duyuruldu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu