Oyun Haberleri

Telltale Games’in Hakları Satın Alındı!

İflasını açıklayıp kısa bir süre sonra da kapanan Telltale Games’in hakları, mobil oyun geliştiricisi LCG Entertainment tarafından satın alındı.

Geçtiğimiz yıl kapanan Telltale Games, bizlere çok güzel tecrübeler yaşatmış bir oyun firmasıydı. Walking Dead’in sezonluk oyunlarıyla göz yaşlarımızı tutamadığımız serisiyle büyük başarı sağlamışlardı. Fakat sonrasında ele aldıkları markalarda hep aynı formülü devam ettirdikleri için yavaşça batmışlardı.

Telltale Games kapanmasına karşın halen elinde birçok markanın lisansı bulunuyor. Bunları tekrar işletebilmek amacıyla LCG Entertainment isimli bir mobil oyun geliştiricisi firmanın haklarını satın aldı.

Telltale Games Oyun Dünyasına Veda Ediyor

Jamie Ottilie ve Brian Waddle tarafından devam ettirilecek olan Telltale Games’in sıradaki projeleri henüz belli değil. Ancak yeni başkanlara göre ilk altı aylık süreçte ufak takılıp sonrasında büyümek istiyorlar. Daha öncesinde yapılan hatalardan ders çıkarıp yeni teknolojiler üzerine de yoğunlaşmayı planlıyorlarmış.

Telltale Games’in eski çalışanlarına da yarı zamanlı ve tam zamanlı olmak üzere iş teklifi götürülmüş. Henüz kimlerin geri döndüğüne dair de bir bilgimiz yok.

Umarız The Wolf Among Us ve Batman gibi yarım kalan serileri bitirmenin bir yolunu bulurlar. Ayrıca olası bir Stranger Things dizisi üzerinde çalıştıkları da biliniyordu. Walking Dead’in hakları Skybound’da olduğu için bu markayla alakalı bir gelişme yapamayacaklar.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Türk Yapımı Tides of Existence Oyunu Destek Bekliyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.