Oyun Haberleri

Telltale Games ve Netflix, Stranger Things ve Minecraft: Story Mode İçin Anlaştılar

Son yıllarda fantastik hikayeleri sevenlerin favori isimlerinden iki tanesi buluştu. The Walking Dead, Game of Thrones, The Wolf Among Us, Batman, Guardians of the Galaxy gibi edebiyat ve çizgi roman hikayelerini oyuna uyarlamakla kalmayıp Back to the Future ve Jurassic Park gibi önemli sinema yapıtlarını da oyuna dönüştüren Telltale Games şimdi Netflix ile oldukça güzel bir anlaşma yaptı.

Telltale Games ve Netflix anlaşması iki ismi kapsıyor. Bir tanesi son yıllara damga vuran dizilerden Stranger Things, diğeri de oyun dünyasında büyük bir kırılım yaratan Minecraft’ın hikaye yapısı olan Minecraft: Story Mode. “Biz zaten Minecraft: Story Mode’u biliyoruz, oynadık o kadar,” diyebilirsiniz; bekleyin. Bu gelişme çok başka.

Stranger Things

Netflix’te yayınlanan ve bizi 80’li yıllara götüren, fantastik hikayesiyle de oldukça beğeni toplayan Stranger Things, yepyeni bir macera ile oyun oluyor. 

Telltale Games’in macera tarzı yapısıyla birleşecek oyunda muhtemelen ana karakterlerimizin yaşadığı maceraya paralel fakat onlardan bağımsız bir hikayede kendimizi bulacağız. Henüz açıklanmasa da büyük ihtimalle Hawkins kasabasında yaşanan olayların içerisinde kendimizi bulacak ve belki de Upside Down’a bile geçebileceğiz.

Doğrusu Stranger Things, Telltale Games’in macera oyunları yapısına çok güzel uyacak bir konsept olmuş.

Minecraft: Story Mode

2015 yılının Ekim ayında Telltale Games, Minecraft: Story Mode oyununu yayınlamış ve Minecraft dünyasına inşa etmekten farklı bir boyut getirmişti. Şimdi ise bu oyun, çok farklı bir şekilde karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Minecraft’ın bloklardan oluşturulmuş dünyası, Netflix’e interaktif bir hikaye olarak gelecek. Zaten oyunlarında bizlere interaktif bir film sunan Telltale Games, yaptığı anlaşma ile birlikte bu işi bir üst seviyeye taşıdı. Netflix’te bir yandan Minecraft: Story Mode hikayesini bir film gibi izlerken bir yandan da vereceğimiz kararlar ile bu filmi yönlendirebileceğiz.

1980-90’lı yıllarda bir furya olan “Kendi Maceranı Kendin Yarat” türündeki yapı şimdi Netflix ile karşımıza gelecek.

Bu iki gelişme de bizi fazlasıyla heyecanlandırdı. Bekliyoruz…

İlginizi Çekebilir  Albion Online'ın Çıkış Tarihi Açıklandı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu