Oyun Haberleri

Star Wars: Knights of the Old Republic Yeniden Yapım Projesi Rafa Kaldırıldı!

Star Wars: Knights of the Old Republic yeniden yapımı resmen tozlu raflara kaldırıldı. Uzun bir belirsizlik sürecinin ardından, Star Wars evreninin sevilen oyunu Knights of the Old Republic’in (KOTOR) yeniden yapım projesi sona erdi. Bu haber, Giant Bomb’un ünlü isimlerinden Jeff Grubb tarafından Game Mess Mornings programında paylaşıldı.

Geliştirme Sürecindeki Belirsizlikler

Grubb, Cuma sabahı programında, “Sadece şunu açıklığa kavuşturmak istiyorum, bu oyun üzerinde şu anda çalışılmıyor. Nokta. Bu oyun üzerinde hiçbir şekilde, hiçbir stüdyoda çalışılmıyor,” şeklinde açıklama yaptı. İlk olarak 2021’de duyurulan KOTOR yeniden yapımı, geliştirme sürecinde bir dizi belirsizlikle karşılaştı.

Star Wars: Knights of the Old Republic
Star Wars: Knights of the Old Republic

Stüdyo Değişiklikleri ve Embracer Group’un Rolü

Oyunun geliştirmesi başladığında Aspyr Media tarafından üstlenilen proje, daha sonra Embracer Group tarafından bünyesinde bulunan Saber Interactive’e devredilmişti. Ancak Grubb, programında oyunun Saber Interactive’den de uzaklaştırılmış olabileceğinden bahsetti. Bu stüdyo değişiklikleri ve belirsizlikler, oyunseverleri endişelendiren bir gelişme olarak öne çıktı.

🔸 Star Wars: KotOR Remake Stüdyo Değiştirdi – FRPNET

Embracer Group ve Oyunun Durumu

Embracer Group, oyunun durumu hakkında net bir açıklama yapmadı. Şirketin CEO’su Lars Wingefors, son kazanç çağrısı sırasında bu konudaki sorulara net bir yanıt vermedi ve sadece “Bu konuda söylediğim her şeyin manşet olduğunu fark ettim, bu yüzden tek yorumum bu” dedi.

Star Wars: Knights of the Old Republic Beklentileri ve Son Durum

Bu haber, Star Wars evreninin klasikleşmiş oyunlarından biri olan Knights of the Old Republic’in yeniden yapımına dair umutları olan oyunseverleri derinden etkiledi. Oyunsever topluluğu, uzun süredir beklenen bu projenin rafa kaldırılması karşısında büyük bir hayal kırıklığı yaşarken, gelecekte projenin devam edip etmeyeceği konusunda da belirsizlik hakim.

Oyunun son durumuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmamış olsa da, projenin şu an için askıya alındığı ve üzerinde çalışılmadığı belirtiliyor. Embracer Group ve Saber Interactive’den henüz bir açıklama gelmemesi, oyuncu topluluğunda büyük bir hayal kırıklığı yarattı. Oyunseverler, gelecekte projenin canlanıp canlanmayacağı konusunda belirsiz bir bekleyiş içerisinde bulunuyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.