Oyun Haberleri

Square Enix Project Prelude Rune Oyununu Duyurdu!

Square Enix, adı Project Prelude Rune olan yeni oyununu duyurdu. Firma bu oyunla en başarılı olduğu alana, JRPG türüne geri dönüyor.

Yeni oyun hakkında pek bir şey bilinmiyor. Sadece yeni bir diyarda geçen RPG oyunu yapmayı amaçladıkları belirtiliyor. Game Infromer’ın haberine göre stüdyonun başında, Bandai Namco’nun Tale serisinden tanıdığımız Hideo Baba var. Oyunun yapımcılığını Square Enix’in bünyesinde bulunan Studio Istolia üstleniyor.

Yayınlanan basın bültenine göre “Istolia”, yunanca hikaye kelimesinden geliyormuş. Stüdyo, bu kelimeye dayanarak herkesin hayatına dokunan hikayelere sahip, bambaşka bir deneyim sunan oyunlar yapmayı hedefliyor. Buradan yola çıkarak hikaye ağırlıklı oyun olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Yapılan açıklamayla birlikte birkaç konsept çizim de gösterildi. Zaten geliştirme sürecinin başlangıç evrelerinde olduğundan bundan başka bir bilgi almayız büyük ihtimal.

Square Enix ve hikaye ağırlıklı oyun denilince birazcık heyecanlanıyoruz. Oyunların bol bol çıktığı şu zamanlarda daha fazla bilgi açıklanıncaya kadar azıcık heyecan sanırım yeterli olur.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Heroes of Might and Magic III HD Edition Geliyor!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.