Oyun Haberleri

Norman Reedus, Death Stranding 2 Üzerinde Çalıştıklarını Ağzından Kaçırmış Olabilir

Tartışmalara yol açsa da 2019 yılında birçok ödülü Hideo Kojima ve arkadaşlarına kazandıran Death Stranding‘in devam oyunu için çalışmalara çoktan başlanmış olabilir.

Şahsi görüşümce, oynadığım en orijinal yapımlarından biri olan Death Stranding evrenini arşınlamaya doyamamıştım. Birçok oyuncunun gözünde “gezme simülasyonu” ya da “kargoculuk simülasyonu” gibi yaftalarla geçiştirilse de, sağlam bir bilimkurgu altyapısına sahip olduğu konusunda herkes hemfikirdir diye düşünüyorum.

Hideo Kojima, ortaya koyduğu özgün dünyayı devam ettirmek istediğini daha önceki yıllarda verdiği röportajlarda da dile getirmişti. Ama bildiğiniz üzere resmiyete kavuşan bir durum olmadı. Öte yandan oyunun devamına ilişkin ilginç bir bilgi de ortaya çıktı. Hem de oyunun başrol karakteri Sam Porter Bridges’ı canlandıran Norman Reedus tarafından.

Leo dergisine röportaj veren Norman Reedus, başta Walking Dead dizi olmak üzere yer aldığı birçok yapım hakkında ve oyunculuk kariyeri hakkında soruları cevapladı. Bu röportajda gelen Death Stranding’in devamına ilişkin bir oyun yapılıp yapılmadığına ilişkin soruya, dolambaçlı da olsa ilginç bir cevap verdi.

Death Stranding’deki rolü kapmasına ilişkin anlattığı hikayenin ardından, ilk oyunun MoCap sürecinin 2 ile 3 yıl arasında sürdüğünü dile getirdi. Sonrasında da şu cümleyi ekledi “Oyun çıktığında tüm büyük ödülleri aldı ve gerçekten de büyük bir olay oldu. Biz de bunun ikinci kısmı için çalışmalara başladık.”

Kojima Productions gerçekten Death Stranding 2 çalışmalarına başlamış olabilir mi? Norman Reedus, geçtiğimiz yıl içerisinde de yine buna benzer bir açıklamayı dile getirmişti. En azından ön hazırlıkları harekete geçirmiş olabilirler. Oyunun ortaya koyduğu özgünlüğü üst seviyeye çekecek yeni teknolojilerin de hızla geliştiği düşünüldüğünde, serinin hayranları için bu çok güzel bir haber olabilir.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.