Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Oyun Haberleri » İmza Kampanyasına Steam’den Cevap Geldi

İmza Kampanyasına Steam’den Cevap Geldi

steam-turk-lirasi

Bir haftadan biraz daha fazla bir süre önce, sitemizde de yazan Nurettin Tan, Steam’in Türk Lirası fiyatlarındaki sorunun düzeltilmesi için Change.org’da bir imza kampanyası başlatmıştı.

Sorun bütün fiyatlarda değil, 2K Games ve Ubisoft oyunlarının fiyatlarındaydı. Bu dağıtım firmalarının oyunlarında dolar kuru yaklaşık 3.5 TL olarak hesaplanmış, 50 dolarlık oyunlar 170 TL fiyata satılıyordu.

Kampanya çok ses getirdi ve 25 binden fazla imza toplandı. Kampanyanın muhattabı ise Steam’in sahibi olan Valve Corporation ve Valve’in sahibi Gabe Newell’dı. Sonunda bu kadar imzaya cevap verildi.

Yaşanan fiyat farkının, ülkemizdeki distribütör firma yüzünden olduğu ortaya çıktı.

ENGLISH:

We apologize for the delay.

We appreciate your feedback regarding the pricing in Steam.

Prices in the Steam Store are set on a region by region basis. The price and currency displayed are the set prices for those games based on your location.

We are always working with publishers to adjust prices to be in line with what can be found at local retailers and online shops.

İlginizi Çekebilir  Torment: Tides of Numenera Çıktı!

If you have any further questions, please let us know – we will be happy to assist you.

TÜRKÇE:

Gecikme için özür dileriz.

Steam fiyatlandırması hakkındaki geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Steam’deki fiyatlar o bölge baz alınarak bölgesel olarak ayarlanır. Gördüğünüz fiyat ve para birimi oyunların bölgenize göre konulmuş bedelleridir.

Yerel perakendeciler ve online mağazaları da göz önünde bulundurarak fiyatları dengede tutmak için biz her zaman dağıtımcılarla birlikte çalışırız.

Sormak istediğiniz başka bir şey varsa bize ulaşın – size yardımcı olmaktan memnun oluruz.

Öncelikle bu perakendecinin kim olduğunu oyuncular çok iyi biliyorlar. Ayrıca online mağazaların da göz önünde bulundurulduğu söylenmiş ancak online mağazalarda fiyatlar Steam’den daha ucuz.

Ayrıca şöyle bir durum var. Steam; vergi vermiyor, oyunları ülkeye getirmiyor, gümrük vergisi ödemiyor, nakliye ücreti ödemiyor, stok maliyeti yok, perakende dağıtım yapmıyor ve bizlere oyunları kutulu olarak vermiyor.

Peki Steam sorarım sana, sen bunların hiçbirini yapmayıp neye dayanarak ülkedeki perakendeci ve distribütör ile aynı fiyatı koyabiliyorsun? Derdimiz tabii ki distribütör firma değil, onların da yukarıda saydığımız gibi pek çok maliyeti var ancak kutulu almak isteyen yine alsın ama dijital almak isteyene de kutulu oyun fiyatı üzerinden satış yapmayın bari.

İlginizi Çekebilir  Gamers'ta Oyun Ödüllü Yarışma

Buyrun, oyunları Steam’den de daha uygun fiyata buradan güvenle alabilirsiniz.