Oyun Haberleri

İlbis: Ölüm Okyanusu Türkiye’nin İlk İnteraktif Görsel Roman Oyunu

Eğer interaktif romanları seviyor ve yeni şeyler denemek istiyorsanız, işte tam size göre bir oyun. Üç kız kardeş tarafından geliştirilen Türkiye’nin ilk interaktif görsel roman oyunu İlbis: Ölüm Okyanusu yerli ve yabancı oyunculardan büyük ilgi görüyor.

Puura Games adıyla oyun geliştiren kardeşler, ilk oyunları İlbis: Ölüm Okyanusu ile tek bir platformda (Android) hiçbir reklam çalışması yapılmadan 70.000’i aşan indirmeye ulaştılar.

Yerli ve yabancı oyuncuların ilgisini çeken oyunun içeriği ise şu şekilde;

Bu tür oyunlar oyuncunun kararlarına dayanır. Oyuncunun karar verdiği şey ise hikayenin nasıl şekilleneceğini belirlemesidir. İlbis: Ölüm Okyanusu’nda da ana karakter rolünde yaptığınız seçimlerle hikayenin farklı açılarını ve sonlarını yaşarsınız. Bu oyunun bir diğer güzelliği ise Türk mitolojisi ve Şamanizmin fantastik bir şekilde konu edilmesidir. Öyle ki kurguda bol miktarda; şaman büyüleri ve ayinler, yeraltı ve gökyüzünün birbirinden ilginç tanrıları ve yaratıkları boy gösterir. Ayrıca Orta Asya Türk tarihinin önemli şahsiyetlerinin de birer karakter olarak karşımıza çıkması epey ilgi çekicidir. Kısacası bu oyun, oyuncusunu gizemli ve fantastik bir maceraya çıkarırken aynı zamanda Türk mitolojisi ile ilgili akademik bilgi edinebilmelerini sağlamıştır.

İngilizce dil seçeneği ile 50’den fazla ülkeden indirme alan ve giderek yayılan bu oyun, Türk mitolojisini dünyaya tanıtma noktasında büyük bir katkı sağlayacaktır.

Oyunu incelemek isterseniz hemen buradan indirebilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Orcs Must Die Unchained'in Yeni Kahramanı Kraliçe Bionka

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.